Bursaspor'da Harun gidiyor, Vagner Love geliyor

Harun Tekin'in transferi için Fenerbahçe ile anlaşmaya vardığını açıklayan Bursaspor, Beşiktaş'tan Vagner Love'u kiralıyor.

29.08.2018 Çarşamba Güncelleme : 29.08.2018-16:17 Çarşamba
BURSA (DHA)

Bursaspor'da transferin bitimine kısa bir süre kala hareketli saatler yaşanıyor. Yeşil beyazlı kulübün başkanı Ali Ay, kaleçi Harun Tekin konusunda Fenerbahçe ile anlaşma sağladıklarını duyururken, Bursaspor'un Beşiktaş'ın Brezilyalı oyuncusu Vagner Love'un transferi için siyah beyazlı kulüple prensip anlaşmasına vardığı öğrenildi.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ile görüşen Bursaspor Başkanı Ali Ay, 35 yaşındaki deneyimli oyuncunun transferi noktasında prensip anlaşmasına vardı. Yeşil beyazlı kulübün, anlaşmadaki son pürüzleri gidermesinin ardından transferi açıklaması bekleniyor. Sezon sonuna kadar Bursaspor'a kiralanacak olan Vagner Love'un siyah beyazlı kulüpten aldığı 2.2 milyon Euro'luk ücret yarı yarıya (1.1 milyon euro) karşılanacak. Brezilyalı futbolcu ile yapılacak görüşmelerin ardından Bursaspor'un bu transferi de açıklaması bekleniyor.

AZİZ BEHİCH VEDA ETTİ

Yeşil beyazlılarda Aziz Behich ise kulübe veda etti. Takım arkadaşları ve personel ile vedalaşan deneyimli savunmacı Hollanda'nın PSV Eindhoven Kulübü ile anlaşma sağladı. Anlaşmanın ise 3 yıllık olduğu öğrenildi. Bursaspor'dan Ankaragücü'ne transfer olan Ricardo Faty de Aziz Behich'e sosyal medya hesabından yeni takımında başarılar diledi.