Son dakika... Erdoğan'dan İnce'ye çok sert tepki: Bu çapsızlarla yarışmıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aksaray'da mitingde konuştu. 'Kendi partisinde dahi başarı sağlayamayan birinin ülke yönetimine talip olması komiktir, hatta trajikomiktir. Biz elbette karşımızdaki bu çapsızlarla yarışmıyoruz, AK Parti olarak kendi kendimizle, kendi projelerimizle yarışıyoruz.' diyen Erdoğan, İnce'ye çok sert sözlerle tepki gösterdi.

Erdoğan, Sabahtan akşama fiyatların değiştiği, enflasyon oranlarının yüzde 100'leri bulduğu bu kötü manzaraların tamamını ülkemiz geride bıraktı mı? Özal gibi siyasetçilerin fedakarlıkları ile Türkiye toplumsal barış ve ekonomik kalkınmada mesafe aldı. Ülkemiz prangalarını bu siyasetçiler döneminde kırmaya başladı. Türkiye on yıllardır hasretini çektiği reformalara bizim dönemimizde kavuştu.'' ifadelerini kullandı.' dedi.

Erdoğan, İnce ile ilgili de 'Bu çırak bile değil. Çırağa dükkan teslim edilir mi? Bunların ülkeyi yönetme kabiliyetleri yok. Şu an verdikleri mücadele cumhurbaşkanlığı için değil, CHP Genel Başkanlığı içindir.' dedi.

İmam hatip okullarının doluluk oranını tartışmaya açarak hatalı bilgi veren Muharrem İnce'ye tepki gösteren Erdoğan, 'basit bir araştırma yapsan gerçeğe ulaşırdın' dedi.

02.06.2018 Cumartesi Güncelleme : 02.06.2018-22:00 Cumartesi
AA

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip  Erdoğan, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin sözlerine ilişkin, "İmam  hatibe gitseymiş o da cumhurbaşkanı olurmuş. Geç o işi geç. Öbür taraftan da  diyor ki 'İmam hatipli gençler, üniversiteye gitme şansınız az.' Bunu da  söylüyor. Sana ne. Ondan sonra da öbür türlü konuşuyor. Elhamdülillah bu ülke bir  imam hatip mezunu cumhurbaşkanını da başbakanı da gördü. Bunun kararını kim  veriyor? Bunun kararını millet veriyor." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisince valilik önünde düzenlenen mitingdeki  konuşmasına, tüm Aksaraylıları selamlayarak başladı. Konya'dan ve Çumra'dan Aksaraylılara selam getirdiğini söyleyen  Erdoğan, "Aksaraylı Yunus ne de güzel söylemiş, 'Haktan gelen şerbeti içtik  elhamdülillah, şol kudret denizini geçtik elhamdülillah, kuru idik yaş olduk,  kanatlandık, kuş olduk, birbirimize eş olduk uçtuk elhamdülillah, dirildik pınar  olduk, irkildik ırmak olduk, aktık denize dolduk, taştık elhamdülillah'. Biz de  Aksaray'a kavuştuğumuz için elhamdülillah diyoruz." şeklinde konuştu.

Aksaray'ı ve Aksaraylıları çok özlediklerini vurgulayan Erdoğan,  "Anlaşılan Aksaray da bizi özlemiş, meydan bunu söylüyor, yollar bunu söylüyor.  Maşallah bugün Aksaray bir başka güzel. Karşımda yine rekora koşan bir Aksaray  görüyorum. Bu meydanda 24 Haziran'ı iple çeken bir Aksaray görüyorum." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2002'den beri her seçimde olduğu gibi 16 Nisan  halk oylamasında da Aksaray'ın yine kendilerine sahip çıktığına işaret ederek,  halk oylamasında Aksaray'ın yüzde 75,5 gibi ülke ortalamasının çok üzerinde bir  oy oranıyla "evet" dediğini hatırlattı.

Aksaray'ın bu oranla Türkiye genelinde Bayburt ve Rize'den sonra  üçüncü olduğunu belirten Erdoğan,  "Vefanızdan ötürü sizlere gönülden teşekkür  ediyorum. Dayanışmanızdan, kadirşinaslığınızdan dolayı tüm Aksaraylı kardeşlerime  şükranlarımı sunuyorum. Rabbim kardeşliğimizi, muhabbetimizi, yol arkadaşlığımızı  daim eylesin diyorum." ifadesini kullandı.

Önlerinde yeni bir seçim bulunduğunu dile getiren Erdoğan, şöyle devam  etti:

"24 Haziran'da ülkemizin istikbaline yön verecek tarihi bir seçim  yaşanacak. Sizden 16 Nisan'da araladığınız o büyük ve güçlü Türkiye kapısını, 24  Haziran'da özellikle ardına kadar açmanızı istiyoruz. Biz Aksaray'dan yine rekor  bekliyoruz, biz Aksaray'dan yine zirveye oynamasını bekliyoruz. Aksaraylı  kardeşlerimin bu sefer de şöyle dosta güven, düşmana korku salacak bir destek  oranıyla tarih yazacağına inanıyorum. Şimdi öyle bir ses verin ki tüm zalimlerin  yürekleri titresin, öyle bir 'evet' deyin ki mazlum gönüllere umut olsun, öyle  bir haykırın ki yankısı ta Pensilvanya'dan, Kandil'den duyulsun." Vatandaşlara, "24 Haziran'da güçlü Meclis için cumhurbaşkanlığında  şahsımı, Mecliste AK Parti'yi desteklemeye hazır mıyız? Türkiye'yi irade, erdem  ve cesaretle şahlandırıyor muyuz?" diye soran Erdoğan, olumlu yanıt almasının  ardından, "Maşallah, artık bu iş bitmiştir. Aksaray'da ve tüm Türkiye'de artık  sandığın rengi belli olmuştur. 24 Haziran demokrasi şölenimiz şimdiden tüm  milletimize, ülkemize hayırlı, uğurlu olsun diyorum." karşılığını verdi. Erdoğan, siyasetin içerisinde 40 yılı aşkın süredir yer aldıklarını ve  gece gündüz demeden Türkiye'ye hizmet etmeye çalıştıklarını vurgulayarak, "Biz,  siyasete başladığımızdan bu yana hem Türkiye'de hem dünyada pek çok şey özellikle  değişti. Aşık Veysel gibi uzun ince bir yoldayız gidiyoruz gündüz gece. Gittik  mi, gidecek miyiz? Sizin gibi benim yol arkadaşlarım olur da gidilmez mi? Sizin  gibi dava arkadaşlarım olur da gidilmez mi? Elhamdülillah, gidilir, Ferhat gibi  gidilir, dağları delerek gidilir ve Şirin'e de kavuşulur." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

 "Hamdolsun artık ülkemizde evlatlarımız ideolojik kamplaşmalar  üzerinden birbirine silah çekmiyor, kurşun sıkmıyor, sırf farklı görüşe mensup  insanlar oturuyor diye bir gece vakti ansızın kahvehanelere bombalar atılmıyor.  Yağ, şeker, un, çay gibi temel ihtiyaç malzemelerini temin etmek için  vatandaşlarımız saatlerce CHP'nin yönetimlerinde olduğu gibi kuyrukta beklemek  zorunda kalmıyor. Darbe ortamı oluşsun diye gençlerimizin ellerine birileri  tarafından silah tutuşturulmuyor. Sabahtan akşama fiyatların değiştiği, enflasyon  oranlarının yüzde 120'leri bulduğu, her gün krizlerle kaoslarla boğuşan bir  Türkiye yok artık. Bize ve milletimize asla yakışmayan bu kötü manzaraların  tamamını Allah'a şükür ülkemiz geride bıraktı mı? Artık böyle bir şey var mı?"

Özellikle merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal ile merhum Başbakan  Necmettin Erbakan gibi siyasetçilerin emeğiyle fedakarlıklarıyla dirayetli  çalışmalarıyla Türkiye'nin toplumsal barış ve ekonomik kalkınma yolunda önemli  mesafe aldığına dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemiz, prangalarını ancak  bu siyasetçilerin döneminde kırmaya başladı. Öte yandan milletimiz asıl yatırım,  kalkınma ve demokrasi hamlesini AK Parti iktidarları döneminde gördü. Türkiye on  yıllardır hasretini çektiği reformlara bizim dönemimizde kavuştu." diye konuştu.

Merhum Başbakan Adnan Menderes'in de çok sevdiği ve kendisinin de çok  söylediği bir ifade olduğunu aktaran Erdoğan, "Hafıza-i beşer nisyan ile  maluldür, yani  insan hafızasının eksikliği unutkanlığıdır. İnsanoğlu unutur,  bunu kabul edeceğiz, dünü bilmeden bugünü anlamak mümkün değildir. İçinde  bulunduğumuz durumu kavramanın en güzel yolu mevcudu geçmişle mukayese etmektir."  dedi. Alınan mesafenin ne kadar olduğunu ölçmenin yolunun, ara ara dönüp  geriye bakmak olacağını dile getiren Erdoğan, şunları söyledi:

 "Daha 5-10 sene önce yaşadığımız hadiseleri şöyle gözümüzün önüne  getirdiğimizde son 16 senede Türkiye'nin ne kadar büyük bir destan yazdığını çok daha iyi görüyoruz. AK Parti Türkiyesinde doğan, bizim dönemimizde hayata adımını  atan, gerçek demokrasiyle yine bizim dönemimizde tanışan gençlerimizin bu  karşılaştırmayı özellikle ve muhakkak yapması gerekiyor. AK Parti olarak ekonomi, sağlık ve yatırımlar yanında bu millete en  büyük hizmetimizin hak ve özgürlükler başlığında olduğuna inanıyorum. Hiç  abartmadan söyleyeceğim, biz 2002'de temel hak ve özgürlükler noktasında  gerçekten büyük bir enkaz devraldık. 28 Şubat sürecinin de etkisiyle bu alanda  çok büyük bir yıkım yaşandığını gördük."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, göreve geldiklerinde üniversite kapılarında  başörtüsünden dolayı gözyaşı döken kızlar olduğunu anımsatarak, kendi kızlarının  da bu nedenle, oğullarının ise imam hatiplilere getirilen katsayıdan dolayı  Türkiye'de okuyamadığını anımsattı. Çocuklarını mecburen yurt dışına göndermek durumunda kaldığını dile  getiren Erdoğan, "Elin topraklarında benim kızlarım başörtüsüyle okudu,  üniversiteyi bitirdi ve dünyanın en saygın üniversitelerini bitirdiler, aynı  şekilde oğlum en saygın üniversiteyi bitirdi ama gel gör ki öz yurdunda garipsin,  öz vatanında parya, kendi ülkemde benim kızlarım üniversiteye gidemedi. Bu  garipliği yaşadık mı bu ülkede? Yaşadık." dedi.

Kılık kıyafetinden dolayı okuluna gidemeyen, mesleğini yerine  getiremeyen on binlerce vatandaşın sorunuyla karşılaştıklarını vurgulayan  Erdoğan, şunları kaydetti:  "Liseler arasında ayrım yapan, katsayı uygulamasıyla meslek  liselerinde, imam hatiplerde okuyan gençlere zulmeden bir devlet anlayışıyla  karşı karşıya olduk. Kimdi? CHP, CHP zihniyeti. Ama şimdi, aman ya Rabbim yalan  yanlış 'ben böyle şeyler yapmam' diyen bir aday çıkarmışlar ortaya. Ya biz sizin  cemaziyel evvelinizi biliyoruz. Dürüst ol dürüst. Sen ne kadar yalan söylersen  söyle biz bunu yutmayız. İmam hatibe gitseymiş o da cumhurbaşkanı olurmuş. Geç o  işi geç. Öbür taraftan da diyor ki 'İmam hatipli gençler, üniversiteye gitme  şansınız az.' Bunu da söylüyor. Sana ne. Ondan sonra da öbür türlü konuşuyor.  Elhamdülillah bu ülke bir imam hatip mezunu cumhurbaşkanını da başbakanı da  gördü. Bunun kararını kim veriyor? Bunun kararını millet veriyor, millet ama  bunlar millete inanmıyor ki."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu kötü tablo karşısında korkuya  kapılmadıklarını ve mazeret üretmediklerini belirterek, "Birileri gibi sorunları  çözmek, çözüme kavuşturmak yerine halının altına süpürenlerden de olmadık.  Milletimizin hayır duasını aldığımız bu yolculukta emanetin hakkını vermek için  hemen çalışmaya başladık." dedi.  Erdoğan, "Kendi partisinde dahi başarı sağlayamayan birinin, ülke yönetimine  talip olması komiktir, hatta trajikomiktir. Biz elbette karşımızdaki bu  çapsızlarla yarışmıyoruz, AK Parti olarak kendi kendimizle, kendi projelerimizle  yarışıyoruz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın" anlayışıyla, insanların hak ve  özgürlüklerini kısıtlayan bütün düzenlemeleri rafa kaldırdıklarını söyledi. Vatandaşı devlete hasım gören bir zihniyet yerine, vatandaşına  hizmetkar olan devlet düşüncesini iktidara getirdiklerini vurgulayan Erdoğan,  ayrım yapmadan tüm vatandaşları kucaklamaya çalıştıklarını belirtti.

 Başörtülü, başörtüsüz ayrımına da bir son verdiklerini aktaran  Erdoğan, "Kılık kıyafet üzerindeki baskıları kaldırarak, tüm gençlerimizin  istedikleri kıyafetle üniversiteye gidebilmelerine imkan sağladık. Tüm  gençlerimizi kucakladık. Bugün artık genç kızlarımız, üniversite kapılarından  boynu bükük dönmek zorunda kalmıyor. Bugün başı açık, başı örtülü, yargıda,  emniyette, devletin bütün kademelerinde çalışıyor mu, çalışıyor. Evet Sayın İnce,  özgürlük bu. Lafla olmuyor, icraatla oluyor." diye konuştu.

Alandakilere, "Sayın İnce buraya geldi mi? Ne konuştu burada, ne  anlattı?" diye soran Erdoğan, "Ne anlatacak ki Aksaraylıya, ne anlatabilir? İşte  Aksaray burada." dedi. Genç kızların artık üniversiteye gittiklerinde ikna odalarında eli  sopalı mürebbiyelerle karşılaşmadıklarını belirten Erdoğan, o ikna odalarında  bulunanlardan birinin de CHP'nin milletvekili olduğunu söyledi.

"TÜRKİYE TARİHİNDE HİÇ TECRÜBE ETMEDİĞİ BİR ÖZGÜRLÜK ORTAMINI YAŞIYOR"

Erdoğan, meslek liselerine giden gençlerin, artık katsayı endişesi  taşımadığına da işaret ederek, "İnancının gereğini yerine getiren insanlarımız,  artık dışlanma, ötelenme, ötekileştirme kaygısı taşımıyor. Hamdolsun bunların  hepsi aşıldı. Şimdi yeni bir dönem; bu yeni dönemde, sosyal yaşamdan siyasi  alana, eğitimden basın yayın hayatına kadar Türkiye, tarihinde hiç tecrübe  etmediği bir özgürlük ortamını yaşıyor. İmtiyazları elinden alınanlar dışında,  Türkiye'nin geldiği noktadan şikayet eden var mı? Kendilerini milletin üstünde  görenler dışında, yeni Türkiye'den muzdarip olan kimse de yok." ifadelerini  kullandı. Türkiye'nin, her alanda özellikle de hak, adalet ve özgürlükler  noktasında çok büyük mesafe kat ettiğine dikkati çeken Erdoğan, "Ülkemiz öyle bir  mesafe kat etti ki; daha düne kadar 'imam hatipler kapatılsın' diye ortalığı  ayağa kaldıranlar, bugün bakıyorsunuz, oy için bile olsa, imam hatibe gitmediği  için hayıflanıyor. Daha dün kızlarımıza okuması için başka ülkeleri işaret  edenler, bugün o kızlarımızla fotoğraf vermek için sıraya giriyor. Daha dün  'bidon kafalı, makarnacı, göbeğini kaşıyan adam' diye milleti aşağılayan o CHP  zihniyeti, bugün sizin oyunuzu almak için kırk takla atıyor." diye konuştu.

CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce'nin, "Dedem beni de imam  hatibe yazdırsaydı, bugün Cumhurbaşkanıydım" sözlerini hatırlatan Erdoğan, şöyle  devam etti: "Aynı şahıs, gerçekleri çarpıtma pahasına, imam hatip okullarına  iftira etmekten de çekinmiyor. Geçenlerde çıkmış, bu okulların doluluk oranı  yüzde 35, israf yapılıyormuş. Bula bula israf olarak imam hatip okullarını  bulmuş, anlaşılan yine birileri bunu telefonda işletmiş. Zira basit bir araştırma  yapsa, bu okulların doluluk oranının, diğer okullarımızla aynı, hatta daha fazla  olduğunu görür. Gelen telefonlara itibar edeceğine Milli Eğitim Bakanlığına  telefon açıp sorsa, doluluk oranının çok daha fazla olduğunu görür. Ama bunların  hakikati öğrenmek gibi dertleri yok. Bak benim vatandaşım biliyor. Pensilvanya'ya  sor Pensilvanya'ya, Feto söyler sana doğrusunu. Bunlar üzüm yemenin değil,  bağcıyı dövmenin peşindeler. Bunların amacı, Türkiye'yi, baskının ve korkunun kol  gezdiği 28 Şubat'ın o kötü günlerine geri döndürmek. Bunların asıl gayesi,  darbecilerin yapamadığını şark kurnazlıklarıyla, laf cambazlıklarıyla hayata  geçirmek."

Erdoğan, alandakilere, "24 Haziran'da vakit birlik, dirlik, Aksaray ve  Türkiye vakti diyor muyuz?" diye sordu.

"BAŞ USTALIK İÇİN İCAZET İSTİYORUM"

Aksaraylılara duyduğu sevgiyi dile getiren Erdoğan, şunları kaydetti: "Ben size aşığım. Aşkına koşan yorulmaz. Onun için de yorulmak nedir  bilmiyoruz. Siyasette hiçbir başarısı olmayan, elif görse mertek zanneden,  milletten, ülkenin gerçeklerinden habersiz her telefona inanan bu şahısla bizim  kaybedecek vaktimiz yok. Allah aşkına, bu ülkeye cumhurbaşkanı olanın bir  tecrübesi, bir deneyimi gerekmez mi? Bu çırak bile değil. Çırağa dükkan teslim  edilir mi? Sizin karşınızda çıraklığını geride bırakmış, kalfalığında belediye  başkanlığını İstanbul'da yapmış, ustalığını Başbakanlıkta Türkiye'de yapmış,  cumhurbaşkanlığında ustalık devam ediyor ama şimdi sizden ben 'baş ustalık' için  icazet istiyorum. Buna var mıyız? Bunların, ülkeyi yönetme, böyle bir  kabiliyetleri, bu ülkeye hizmet etme gibi bir dertleri yok."

Erdoğan, "Dik dur eğilme" sloganları üzerine, beşer planında kimsenin  önünde eğilmediğini, sadece Allah'ın huzurunda rüku ve secdede eğildiğini  belirtti. CHP'nin, tüm hesabı, kendi partilerindeki iktidar mücadelesine göre  yaptıklarına işaret eden Erdoğan, "Şu an verdikleri mücadele cumhurbaşkanlığı  için değil, CHP Genel Başkanlığı için. Artık kendi seçmenlerini dahi güldüren  komikliklerin asıl gayesi budur. Allah'ın izniyle, 24 Haziran akşamı sandıktan  çıkacak neticeyle, Aksaray'la beraber tüm Türkiye, bu kifayetsizlere hak  ettikleri dersi verecektir. Kendi partisinde dahi başarı sağlayamayan birinin  ülke yönetimine talip olması komiktir, hatta trajikomiktir. Biz elbette  karşımızdaki bu çapsızlarla yarışmıyoruz, AK Parti olarak kendi kendimizle, kendi  projelerimizle yarışıyoruz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, miting meydanlarında, bir taraftan millete 16  yıllık icraatlarını gösterirken diğer taraftan da gelecek 5 sene için yetki  istediklerini, gelecek 5 seneye dair 146 projeyi anlattıklarını dile getirdi. Aksaray'a son 16 senede, eğitimden sağlığa, tarımdan enerjiye, orman  ve su işlerinden toplu konuta, "toplam 11 katrilyon lira" yatırım yapıldığını  bildiren Erdoğan, bu çalışmalar kapsamında, bin 798 yeni dersliğin yapıldığını,  ihtiyaç sahibi öğrencilere "36 trilyon" eğitim desteği verdiklerini kaydetti.

Erdoğan, Aksaray'a üniversitenin, AK Parti döneminde getirildiğini, 8  bin 121 kişi kapasiteli yükseköğrenim yurdunun açıldığını, 400 yataklı Aksaray  Devlet Hastanesi'nin de aralarında olduğu 7'si hastaneden oluşan 23 sağlık tesisi  kazandırdıklarını anlattı. Devlet hastanesinin, 200 yataklı ek bina yapılarak büyütüldüğünü  söyleyen Erdoğan, Aksaray'da 4 bin 840 konut uygulamasını hayata geçirdiklerini  aktardı.  Ayrıca TOKİ tarafından Aksaray Sanayi Sitesi'nde, küçük sanayi sitesi  esnafı için bin 620 adet dükkan yapılacağını bildiren Erdoğan, ulaşımda ise 17  kilometre olan bölünmüş yol uzunluğunun, 191 kilometre daha eklenerek 208  kilometreye ulaştırıldığını ifade etti.

Erdoğan, Aksaray Çevre Yolu'nun da proje çalışmalarının devam ettiğini  belirterek, "Hızlı tren, 'Aksaray'ın da hakkıdır' dedik. Aksaray-Ulukışla hızlı  tren bağlantı yolu, yatırım programına alındı. İnşallah yakında ihalesini  yapıyoruz. Kırıkkale, Kırşehir, Aksaray, Niğde hızlı tren projemizle ilgili  çalışmalarımız devam ediyor. Yaklaşık 7 milyar yani 7 katrilyon liralık maliyeti  olan projeyi de 2023 yılında tamamlamayı hedefliyoruz." açıklamasında bulundu. "Ne aldatan olacağız, ne aldanan olacağız" diyen Erdoğan, bir diğer  hızlı tren projesinin ise "530 kilometre uzunluğa sahip, toplam maliyeti 11,5  katrilyon" olan Antalya, Konya, Aksaray, Nevşehir, Kayseri hızlı tren hattı  olduğunu söyledi.

"ONLAR BOL BOL YALAN SÖYLÜYOR"

Aksaray'daki baraj çalışmaları hakkında da bilgi veren ve Mamasın  Barajı'nın rehabilite edildiğini aktaran Erdoğan, "Durmak yok, çalışıyoruz. Ama  onlara da diyorum ki; çalışın sizin de olsun. Onlar bol bol yalan söylüyor."  ifadelerini kullandı.  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aksaray'ın en önemli problemlerinden olan içme  suyu meselesini çözdüklerini ve şimdi de modern bir içme suyu arıtma tesisini  daha inşa ettiklerini belirterek, şöyle devam etti:

"Aksaraylı çiftçilerimize toplam 1,3 milyar lira tarımsal destek  verdik. Yani ne demek bu, katrilyon. Şimdi başlattığımız hayvancılık destekleme  programlarımızla yüzde 50 ile yüzde 80 arasında hibe veriyoruz. Aksaray'da  verdiğimiz 285 trilyon liralık teşviklerden 133 bin 263 sigortalı ve işveren  faydalandı." Alanda toplanan vatandaşlara, "Aksaray, 24 Haziran'da tercihimizi, bir  kez daha hizmet siyasetinden yana kullanıyor muyuz? 24 Haziran'da 'vakit dirlik  vakti, vakit Aksaray, vakit Türkiye vakti' diyerek Cumhurbaşkanlığında şahsıma,  milletvekilliğinde AK Parti'ye mührü basıyor muyuz?" diye soran Erdoğan,  vatandaşlardan "evet" yanıtını aldı.

"NE SÖZ VERDİYSEK YERİNE GETİRDİK"

Gençlerden, kadınlardan, 24 Haziran'a kadar gece gündüz çalışma sözü  alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:  "Yunus Emre'nin izinden giderek, gönüller yapmak için çıktığımız bu  yolda, Allah'ın yardımı, sizlerin teveccühüyle pek çok hizmet gerçekleştirdik.  Bitenlerin yanında şu an inşası devam eden eserlerimiz, çalışmalarımız var.  'Yapıldığında ülkemize ne güzel yakışır' dediğimiz projelerimiz var. Geleceğe  dair hayallerimiz, umutlarımız, hedeflerimiz var. Hamdolsun, bugüne kadar size ne  söz verdiysek yerine getirdik."

"Sırf birilerine şirin görünmek uğruna da yapamayacağımız şeylerin  sözünü vermedik" diyen Erdoğan, şimdi daha büyük yatırımlar için yola  koyulduklarını vurguladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlara, "Yaparsa yine AK Parti yapar  diyoruz. Bunun için sizlerden çok güçlü destek bekliyoruz. Aksaray, 24 Haziran'da  mührü hizmet siyasetine basıyor muyuz? 24 Haziran'da milletin adamını destekliyor  muyuz? Kimi seçiyoruz?" diye sordu. Alandaki vatandaşlar bunun üzerine "Recep  Tayyip Erdoğan" yanıtını verdi.

Vatandaşlarla Rabia işaretini yapan Erdoğan, Aksaray'dan 24 Haziran'da  yeni bir rekor beklediğini dile getirdi.

"REKOR KIRARIZ SİZİ KIRMAYIZ SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ"

Mitingdeki konuşmalar öncesinde AK Parti ve MHP milletvekilleri ayrı  ayrı sahneye çıkarak vatandaşları selamladı. Miting alanında "Rekor kırarız sizi kırmayız Sayın Cumhurbaşkanımız"  yazılı pankart açıldı. AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, MHP İl Başkanı   Mustafa Çölkesen ve BBP İl Başkanı Ahmet Karaman da  vatandaşları selamladı.

Mitinge, Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, AK Parti  Grup Başkanvekili  İlknur İnceöz ile milletvekilleri katıldı.

 

 

 

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ