Elmas işleniyor!

Makedon oyuncu, Fenerbahçe’deki başarılı performansını milli takımda da devam ettirdi. Teknik Direktör Igor Angelovski, Eljif Elmas’ın performası için “üst düzey futbol oynadı” yorumunu yaptı.

13.09.2018 Perşembe Güncelleme : 13.09.2018-2:58 Perşembe

ONUR DİNÇER

Fenerbahçe’nin bu sezon en çok parlayan isimlerinden olan Eljif Elmas, kulübündeki başarılı performansını milli araya da taşıdı. Makedonya U-21 Milli Takımı forması giydiği geçtiğimiz yılın ardından, bu sezon A Milli Takım’da oynatılmaya başlanan genç yıldız, ülkesinin iki maçında sahaya çıktı.

UEFA Uluslar Ligi’nde Makedonya’nın Cebelitarık ile yaptığı maçta son 25 dakikada görev yapan Elmas, buradaki performansının beğenilmesinin ardından sonraki Ermenistan maçınaysa ilk 11’de başladı. Bu karşılaşma Elmas’ın A Milli Takım’da ilk 11 başlayıp 90 dakika sahada kaldığı ilk maçı oldu. Takımının 2-0’lık galibiyetinde büyük pay sahibi olan sarı-lacivertli oyuncu, orta sahadaki üçlünün solunda oynadığı karşılaşmada, Makedonya’yı atağa çıkaran isim olarak öne çıktı.

Makedonya teknik ekibinin, genç milli takımdan tanıdığı futbolcuyu bu sene bambaşka bulduğu öğrenildi. Bireysel yetenekleri ortada olan Eljif Elmas’ın geçen seneye göre fizik-kondisyon olarak çok daha iyi durumda olduğu, özgüvenli oynamaya başladığından dolayı da bu becerileri çok daha rahat sahaya yansıtmaya başladığının değerlendirildiği belirlendi.

Elmas’ın Ermenistan karşısındaki performansı için ‘Üst düzey bir futbol oynadı’ yorumu yapıldı. Teknik Direktör Angelovski’nin büyük beğenisini toplayan performansın ardından 19 yaşındaki futbolcusunu bundan sonraki maçlarda hep ilk 11’de kullanmaya karar verdiği aktarıldı.