F.Bahçe, Ömer Faruk'u resmen açıkladı!

Fenerbahçe, altyapısında forma giyen Ömer Faruk Beyaz ile 2021'e kadar profesyonel sözleşme imzaladığını resmen açıkladı.

31.08.2018 Cuma Güncelleme : 31.08.2018-17:00 Cuma
Fenerbahçe, Ömer Faruk Beyaz ile profesyonel sözleşme imzaladı. Sarı-lacivertlilerin altyapısında forma giyen 15 yaşındaki futbolcu, 3 yıllık yeni sözleşmeye imza attı.
 
Genç futbolcunun imza yanında doğum gününün de kutlandığını açıklayan F.Bahçe'nin resmi açıklaması şöyle; 
 
'Altyapı futbolcumuz 15 yaşındaki Ömer Faruk Beyaz’la profesyonel sözleşme imzalandı. Ömer Faruk’un sözleşmesi imzalanırken, pasta kesilerek doğum günü de kutlandı.
 
Ömer Faruk’un sözleşme ve doğum günü kutlamasına Başkanımız Ali Koç, Sportif Direktörümüz Damien Comolli ve yöneticilerimiz katıldı. Ömer Faruk Beyaz imza attığı sözleşmeyle kendisini 2021’e kadar kulübümüze bağladı. '
 
Real Madrid ve İngiliz kulüpleri de istiyordu
 
Daha önce İngiliz basınında yer alan haberlere göre Ömer Faruk ile bir çok İngiliz kulübün ilgilendiği ve transferi için ailesiyle temasa geçtiği iddia edilmişti.
 
Real Madrid'in de istediği genç oyuncu ile sözleşme imzalanmasına karşılık henüz 16 yaşında olması sebebi ile futbolcunun bonservisini alamamıştı. Ömer Faruk Beyaz'ın babasının oğluna Avrupa'ya transfer olması yönünde yaptığı da iddia ediliyordu.
 
Fenerbahçe’nin yaptığı bu hamleyle birlikte Ömer Faruk Beyaz’ı isteyen kulüpler direkt sarı-lacivertli ekip ile iletişime geçmek zorunda olacak.