Göztepe yeni bir başlangıç peşinde

Spor Toto Süper Lig'de 15 Eylül Cumartesi günü Kayserispor'u konuk edecek Göztepe'nin teknik direktörü Bayram Bektaş, "Kayserispor maçını kazanmak için bütün gücümüzü sahaya yansıtarak iyi bir futbolla camiamızı sevindirmek istiyoruz." dedi.

12.09.2018 Çarşamba Güncelleme : 12.09.2018-11:48 Çarşamba
İZMİR (AA)
Bektaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, lige verilen arada milli  takımlarına giden oyuncuların dışında iyi bir çalışma dönemi geçirdiklerini  söyledi. İyi çalıştıklarını ve iyi hazırlandıklarını kaydeden Bektaş, "Şu ana  kadar oyun anlamında, skor olarak karşılığını alamadık ama 'buradayım' diyen bir  Göztepe takımı var. Biz bunun farkındayız. Bazı konularda eksikliklerimizi dile  getiriyorduk. Çok pozisyona giriyorduk ama sonuçlandırmada sıkıntı yaşıyorduk.  Jerome'nin ve Sokol'un da gelmesiyle hücum anlamında bir artımız olacak." diye  konuştu.
 
Bu hafta Kayserispor'u ağırlayacaklarını hatırlatan Bektaş, sözlerini  şöyle sürdürdü:
 
"Kayserispor maçını kazanmak için bütün gücümüzü sahaya yansıtarak iyi  bir futbolla camiamızı sevindirmek istiyoruz. Bütün oyuncularımın da farkında  olduğu gibi yeni bir sayfa açıp, iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz. Bir  mazeretimiz yok artık, forvetimiz de var. Adaptasyonunun da kısa sürdüğünü  düşünüyorum. Umarım iyi bir oyunla hafta sonu Kayserispor'a karşı istediğimiz  skoru alıp yeni bir başlangıç yaparız."
 
A Milli Futbol Takımı'nı İsveç karşısında aldığı galibiyetten dolayı  tebrik eden Bektaş, "İsteriz ki hep böyle milletimizi sevindirsinler. Çünkü bir  tane milli takımımız var. Onların başarısı göğsümüzü kabartıyor." dedi.
 
Yabancı oyuncu sayısı
Bektaş, belli mevkilerde Türk futbolcu sayısının azlığından dolayı  yabancı oyuncuya yönelindiğini, Türkiye'de çok sağlıklı bir altyapı sisteminin  olmadığını, öncelikle bunun düzelmesi gerektiğini kaydetti.
 
Takımların gelir ve gider dengesine uymaları gerektiğini belirten  Bektaş, şöyle konuştu:
 
"Bana sorarsanız Süper Lig'de kaç yabancı sayısıyla oynamamız  gerektiğini, Süper Lig'de 6-7, maksimum 8 oyuncuyla bu işin götürülebileceğini  düşünüyorum. O zaman Türk oyunculara biraz daha süre vermek zorunda kalırız.  Belki milli takımda ön plana çıkacak oyuncular yakalayabiliriz. Bu altyapı  sisteminin düzelmesiyle alakalı olur. Şu an yerli oyuncu olarak Türkiye  liglerinde bir forvet transfer etmeye kalksam, ya elinde olanı bana vermezler ya  da büyük bir rakam isterler. Stoper anlamında stoper yok, başka mevki de  bulamıyorsunuz. Bizim önce temele inmemiz lazım, bazı şeyleri alttan  düzelttiğimiz zaman üst tarafın daha rahat bir nefes alacağını düşünüyorum."