İl Mahalli İdareler Müdürlüğünün ismi değişti

İl Mahalli İdareler Müdürlüğünün adı "İdare ve Denetim  Müdürlüğü" olarak değiştirildi.

12.09.2018 Çarşamba Güncelleme : 12.09.2018-5:55 Çarşamba
AA

Valilik ve Kaymakamlık Birimleri Teşkilat, Görev ve Çalışma  Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'nin bugünkü  sayısında yayımlandı.

Buna göre, 8 Haziran 2011 tarihli ve 27958 sayılı Resmi Gazete'de  yayımlanan Valilik ve Kaymakamlık Birimleri Teşkilat, Görev ve Çalışma  Yönetmeliği'nin 9'uncu maddesinin birinci fıkrasının (c) bendindeki "İl Mahalli  İdareler Müdürlüğü" ibaresi "İdare ve Denetim Müdürlüğü" olarak düzenlendi.

Aynı yönetmeliğin 10'uncu maddesinin birinci fıkrasının (c) bendinde  yer alan "İlçe Mahalli İdareler Şefliği: Nüfusu elli bin ve üzeri olan ilçelerde"  ibaresinde ise "İdare ve Denetim Şefliği: Nüfusu elli bin ve üzeri olan  ilçelerde" şeklinde değişikliğe gidildi.

Yönetmeliğin 17'nci maddesinin "İl Mahalli İdareler Müdürlüğünün  görevleri" olan başlığı "İdare ve Denetim Müdürlüğünün görevleri" olarak  düzenlendi. 17'nci maddenin birinci fıkrasının (g) bendindeki "Geçici ve gönüllü  köy korucularıyla ilgili iş ve işlemlerin yürütülmesini sağlamak" ibaresi  "Güvenlik korucuları ve gönüllü güvenlik korucularıyla ilgili iş ve işlemlerin  yürütülmesini sağlamak" olarak değiştirildi.

Ayrıca, 25'inci maddenin birinci fıkrasının (b) bendinde geçen "İl  mahalli idareler" ibaresinin "İdare ve denetim", "İlçe mahalli idareler şefliği"  ibaresinin "İdare ve denetim şefliği" şeklinde değiştirilmesi de söz konusu  yönetmelikte yer aldı.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ