KAÇ KİŞİ İZLEDİ?

10.09.2018 Pazartesi

Valla ev ahalisi olarak atladık maçı.
TRT, Türkiye-Rusya karşılaşmasını, haber veremeden yayınladı. Benim gibi birçok kişi böyle olmuştur diye düşünerek, “Dur bir izlenme oranlarına bakayım” dedim.

Maç, her izleyici kategorisinde birinci olmuş. İzlenme oranı, yüzde 6.63... O an bizim gibi televizyonu açık, duruma uyanan her yüz kişiden neredeyse 21’i bu maçı izlemiş. AB’de oranlar daha yüksek, yüzde 7.51... Her 100 kişiden 24.24’ü izlemiş. Anlaşma akşamüstü bile yapılabilseydi, yaz döneminin reyting tembeli ekran, şöyle bir silkinip, çift haneleri görebilirdi.

TEKRARI ÇEKİLMESİ İSTENEN DİZİMİZ

‘Sosyal Anket Platformu’yum diyor Poltio... 18 bin kişiyle bir anket yapmış, dizilerle alakalı.  ‘Ekranlara geri dönmesini istediğiniz dizi hangisi?’ anketinde birinci sırada, Gülse Birsel’in ‘Avrupa Yakası’  yer almış. İkinci sırada ‘Leyla ile Mecnun’ bulunuyor. Sonra sırasıyla ‘Ezel’,  ‘Behzat Ç.’  ve  ‘Aşk-ı Memnu’ takip etmiş.

Gülse Birsel ne diyor?

Tabii merak ettim sordum Birsel’e: “Dizinin bir daha çekilme şansı var mı?” diye. “Şu an böyle bir planımız yok.  ‘Jet Sosyete’ tüm hızıyla devam ediyor” dedi.

‘Leyla ile Mecnun’  TRT’de

Meraklılarına söyleyeyim dedim. ‘Leyla ile Mecnun’un tekrarları, uzun yıllar yayınlandığı kanalı TRT’de ekranda. Salıyla cumartesi günleri arası, saat 14.45’te. Akışta böyle görülüyor.

‘HADİ BE OĞLUM’ HANGİ KANALDA?

Kıvanç Tatlıtuğ’un Alihan Türkdemir’le oynadığı 2017 yapımı filmi  ‘Hadi Be Oğlum’, yeni sezonda FOX kanalında yayınlanacak. Fragmanları dönüyor.

BİLMEM HANGİ POPÇU OLSAYDI!

Sevmiyorum bu lafı ama adama zorla söyletiyorlar.  Timur Selçuk, 50’nci Sanat Yılı’nı bir konserle kutladı. Baktım bir tane haber bülteninde tek kare görüntü yok. Haa o zaman işte bu söz çıkıyor ağızdan: “Bilmem hangi popçu olsaydı, nasıl da verirdiniz!”

Yazarın Önceki Yazıları