Mehmet Yiğiner: "Sezon sonunda ilk 10 takım içinde olacağımıza inanıyoruz"

Spor Toto Süper Lig takımlarından MKE Ankaragücü'nün başkanı Mehmet Yiğiner, lige yeni çıkan bir takım olmalarına rağmen sezona iyi girdiklerini belirterek, "Sezon sonunda ilk 10 takım içinde olacağımıza inanıyoruz." dedi.

27.08.2018 Pazartesi Güncelleme : 27.08.2018-11:23 Pazartesi
Yiğiner, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yeni bir takım kurduklarını  ve uyum sürecini en kısa sürede atlatacaklarını ifade ederek, "Ekonomik  problemlerimizden dolayı transferleri zamanında yapamadık. Aldığımız yabancı  oyuncular, takımla kampa gitmedi. Birçoğunu geçen hafta aldık. Tüm bunlara karşın  takımda ışık var, bu takım tutacak." diye konuştu.
 
Ligin ilk 3 haftasında Galatasaray ve Trabzonspor gibi güçlü takımlara  karşı mücadele ettiklerini dile getiren Yiğiner, "Trabzonspor, çok kaliteli bir  takım. Çok yetenekli isimlere sahipler. Sosa, Rodallega, Yusuf Yazıcı gibi  isimler var. Birkaç değişiklik yaptılar var sonuçta oturmuş bir ekip. Biz de  takımı neredeyse yüzde 80 yeniledik. Bu noktada bizi sevindiren, oyuncuların 90  dakika boyunca sergilediği mücadele. Maçı bırakmamaları, ellerinden geleni  yapmaya çalışmaları gelecek adına ümit verici." değerlendirmesinde bulundu.
 
Yiğiner, Spor Toto Süper Lig'in 4. haftasında İstanbul deplasmanında  Kasımpaşa'ya konuk olacaklarını hatırlatarak, şunları kaydetti:
 
"Kasımpaşa'nın da oturmuş bir kadrosu bulunuyor. Onlar da iyi  oyunculara sahipler. Biz de kötü bir takım kurmadık. Bunu zamanla herkes görecek,  bu konuda iddialıyız. Ankaragücü, hangi şartlarda olursa olsun, nerede oynarsa  oynasın kazanmak için sahaya çıkar. Kasımpaşa maçında da iddialıyız. Hiçbir  rakibin bize karşı 3 puan alması kolay olmayacak. Geçen her gün lehimize işliyor.  Bu maçtan da beklentilerimiz büyük. Umuyorum Kasımpaşa deplasmanından 3 puanla  döneceğiz."