Meral Akşener'den aday açıklaması

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin  büyükşehir belediye başkan adaylarının isimlerinin belirlendiği iddiasına  ilişkin, "Bu haberin kaynağı nedir bilmiyorum. Bizden olmadığını söyleyebilirim." dedi.

08.11.2018 Perşembe Güncelleme : 08.11.2018-16:25 Perşembe
ANKARA (AA)

Akşener, partisinin genel merkezi önünde yaptığı açıklamada, her il,  ilçe ve beldede aday çıkarmak için çalışmalara devam ettiklerini belirtti.

Bazı basın yayın organlarında yer alan ve İYİ Parti'nin büyükşehir  belediye başkan adayları olarak anılan isimlerle ilgili, "İsmi söylenen her  arkadaşımızın her görevi en üstün niteliklerle yerine getireceğini sizinle  paylaşmam lazım. Çok kıymetli arkadaşlarımız ama bu haberin kaynağı nedir  bilmiyorum. Bizden olmadığını söyleyebilirim." ifadelerini kullandı.

Türkçe ezan konusundaki tartışmalara değinen Akşener,  ezanın  camilerin minarelerinden sedasını ilelebet duyuracağını, tartışmalara rağmen bu  konuda herhangi bir değişikliğin olmayacağını bildirdi.

Akşener, İYİ Parti TBMM Grup Başkanı Ahat Andican'ın görevinden istifa  ettiği ve partiden ayrılacağı iddialarına ilişkin de Andican'ın, İstanbul'un  önemli aktörlerinden biri olduğunu, sahadaki çalışmalarda daha aktif yer almayı  tercih ettiğini ve parti bünyesinde çalışmalarını sürdüreceğini açıkladı.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ