Meteoroloji'den son dakika uyarısı! Yağış geliyor...

Marmara Bölgesi'nin doğusunda aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak görüleceği tahmin ediliyor.

20.06.2018 Çarşamba Güncelleme : 20.06.2018-10:33 Çarşamba
AA

Marmara Bölgesi'nin doğusunda, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü'nün internet sitesinde yer alan bilgiye  göre, bölgede hava sıcaklıklarının mevsim normalleri civarında seyretmesi  öngörülüyor.

Parçalı, yer yer çok bulutlu havanın hakim olacağı bölgenin doğusunda  aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Yağışların öğle saatlerinden sonra Sakarya'nın güneyinde yerel olarak  kuvvetli (21-50 kg/m2) olacağı tahmin edilirken, rüzgar kuzey ve kuzeydoğu  yönlerden orta kuvvette esecek.

12.00 - 18.00 saatleri arası hava tahmini:

18.00 - 00.00 saatleri arası hava tahmini:

İL İL HAVA SICAKLIKLARI İÇİN TIKLAYIN

Doğu Anadolu'da 3 ile kuvvetli sağanak uyarısı

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, bölge  genelinde hava parçalı bulutlu, öğleden sonra ise yağışlı geçecek.

Yağışların Erzurum, Kars ve Ardahan'da kuvvetli olması beklendiğinden  yağışla oluşacak sel, ani su baskını, yıldırım, dolu riski gibi olumsuzluklara  karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması istendi.

Sıcaklığın mevsim normallerinde seyredeceği bölgede, rüzgarın  güneybatıdan hafif, zaman zaman orta kuvvette esmesi öngörülüyor.

Günün en yüksek sıcaklığının Ardahan'da 20, Erzurum ve Kars'ta 21,  Ağrı'da 25, Erzincan'da 27, Iğdır'da 29 derece olacağı tahmin ediliyor.
 

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ