Meteoroloji'den yeni uyarı geldi! Dolu yağacak

Tam yaz geldi derken Türkiye pazar gününü yağışlı havanın etkisi altında geçirdi. Ankara'yı etkisi altına alan yağışın bu hafta yurdun birçok kesiminde etkili olması bekleniyor.

20.05.2018 Pazar Güncelleme : 21.05.2018-2:00 Pazar

Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki Erzurum, Kars ve Ardahan'da  yarın gök gürültülü sağanak ve dolu bekleniyor. Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bugün 11.00 ile 18.00 saatleri arasında bölge genelinde kuvvetli sağanak, gök gürültülü  sağanak ve yer yer dolunun etkili olacağı tahmin ediliyor.

Erzurum'un yanı sıra Ardahan ve Kars kent merkezlerinde de etkili  olacağı öngörülen yağış dolayısıyla metrekareye 6 ila 20 kilogram yağış düşmesi  bekleniyor. Yetkililer, sağanak ve dolu nedeniyle ani sel, su baskını, yıldırım ve  ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunmasını istedi.

ANKARA'DA HAVA NASIL OLACAK?

Sağanak yağışın etkisi olduğu Ankara'da 5 gün boyunca yağmurlu hava etkisini gösterecek. Pazartesi ve salı günleri Ankara'da gökgürültülü sağanak yağış devam edecek. İşte Ankara'nın 5 günlük hava durumu tahmini:

İSTANBUL'DA CUMA GÜNÜNE DİKKAT!

İstanbul haftaya güneşli havanın etkisiyle başlayacak. Perşembe gününe kadar devam edecek olan güneşli hava cuma günü kendisini gökgürültülü sağanak yağışa bıracak.

HAFTANIN SON GÜNÜ YURDUN BÜYÜK BÖLÜMÜ YAĞIŞLI

5 günlük hava durumu tahminine baktığımız zaman haftanın son günü yurdun büyük kısmında sağanak yağış etkili olacak. Hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde hissedileceği bu hafta cuma günü yoğun yağış bekleniyor.

 

 

 

 

 

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ