Ortahisar Belediyesi İşitme Engelliler Futbol Takımı Şampiyon Oldu

Ortahisar Belediyesi İşitme Engelliler Futbol Takımı şampiyon oldu

Güncelleme : 22 Nisan 2019 - 13:14

Aleyna KESKİN/TRABZON(DHA) -TRABZON'da Ortahisar Belediyesi İşitme Engelliler Futbol Takımı, Tokat'ta katıldıkları turnuvada 3 maçlık galibiyet seri elde ederek Türkiye İşitme Engelliler Süper Futbol Ligi'ne yükseldi.

Trabzon Ortahisar Belediyesi İşitme Engelliler Futbol Takımı, Tokat'ta düzenlenen turnuvada Kayseri İşitme Engelliler Takımı'nı 8-1, Sivas İşitme Engelliler Takımı'nı 8-0 ve Çorum İşitme Engelliler Futbol Takımı'nı 5-0'lık skorla mağlup edip, topladığı 9 puanla şampiyonluğa ulaştı. Teknik direktör Adnan Adanur, işaret dili eğitmeni Ömer Ayar ile birlikte şampiyonluk kupasını kaldıran futbolcular, turnuvada elde edilen başarıyı coşkuyla kutladı. 

'İMKÂN VERİLDİĞİNDE BAŞARI DA GELİYOR'

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, kuruluşundan kısa bir süre sonra böyle bir başarıya imza atan takımı tebrik ederek, imkan verildiğinde başarının geldiğini söyledi. Genç, "Karadeniz'de ilk defa Ampute Futbol Takımı ile İşitme Engelliler Futbol Takımı'nı kurarak engelli bireylerin sporda ne büyük başarılara imza atacağını gösterdik. Engelli vatandaşlarımıza imkân tanındığında bütün zorlukların üstesinden gelebildiklerini bir kez daha gördük. Umarız engellilerimizin özgüvenini yükseltecek bu tür faaliyetlere yapılan destekler daha çok artar ve bizler de tıpkı takımımızın elde ettiği bu şampiyonluk gibi nice başarılara tanık oluruz" dedi.