Reyhanlı'da Türk Ve Suriyeli Çocuklar 23 Nisan'ı Kutladı

Reyhanlı’da Türk ve Suriyeli çocuklar 23 Nisan’ı kutladı

Güncelleme : 23 Nisan 2019 - 13:04

Ferhat DERVİŞOĞLU/REYHANLI(Hatay),(DHA)- 23 NİSAN Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Hatay’ın Reyhanlı İlçesinde Türk ve Suriyeli çocukların katıldığı törenle kutlandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü M. Ali Arslan’ın Atatürk Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunması ile başlayan törende saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Günün Anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Arslan’ın yaptığı törende öğrenciler  şiirler okudu. Türk ve Suriyeli öğrencilerin ve Kızılay ekibinin hazırladıkları folklor gösterilerinin sunulmasından sonra 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle okullarda düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye girerek ödül almayı hak eden öğrencilerin ve okulların isimleri okundu.

Törene, Kaymakam Fatih Çobanoğlu, Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Osman Öztürk, Garnizon Komutanı J.Yüzbaşı Abbas Çelik, 4. Hudut Bölük Komutanı Piyade Yüzbaşı Mehmet Göker, Emniyet Müdürü Nadir Örten,  Siyasi parti temsilciler, STK başkan ve üyeleri vatandaşlar katıldı.