Şanlıurfa'da şoke eden olay! Tarlaya mühimmat bağlı balon düştü

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde bir tarlaya ucunda uçaksavar mühimmatı bulunan ve misinayla birbirine bağlanmış uçan balon düştü. Düzeneğin hava araçlarına zarar vermek için ilkel yöntemlerle hazırlandığı belirtildi.

26.05.2019 Pazar Güncelleme : 26.05.2019-15:09 Pazar
AA

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Viranşehir ilçesindeki bir  tarlaya şüpheli balon düştüğüne yönelik 156 Jandarma ihbar hattına ihbar geldi.

Viranşehir Jandarma Komutanlığı Asayiş ve Olay Yeri İnceleme  ekiplerince bölgede çalışma yapıldığı aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Ekiplerce yapılan ön incelemede misina ile birbirine bağlanmış şişkin  vaziyette olay mahalline uçarak geldiği değerlendirilen ve ucuna patlayıcı madde  yerleştirilmiş düzenek bulunan ve ilkel yollarla hazırlanarak balon haline  getirilmiş şüpheli iki cisim tespit edilmiştir. Bahse konu cismin hava araçlarına  zarar verdirmek amacıyla hazırlandığı değerlendirilmektedir. Patlayıcı madde imha  ekibinin bölgeye gelmesi ile yapılan çalışmalar neticesinde 14,5 mm doçka  uçaksavar mühimmatı olduğu tespit edilmiştir."

Açıklamada, konuyla ilgili detaylı soruşturmanın ise Şanlıurfa  Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütüldüğü bildirildi.
 

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ