Anadolu Efes'e dev rakip: Real Madrid

Lacivert-beyazlı ekip, ilk maçında yarın İspanyol ekibi Real Madrid'i konuk edecek.

11.10.2017 Çarşamba Güncelleme : 11.10.2017-10:33 Çarşamba
İSTANBUL (AA)
Anadolu Efes Basketbol Takımı, THY Avrupa Ligi  2017-2018 sezonunu yarın İspanyol ekibi Real Madrid'i ağırlayacağı maçla açacak.
 
Sinan Erdem Spor Salonu'nda saat 20.00'de başlayacak müsabakada güçlü  rakibine üstünlük sağlamaya çalışacak olan lacivert-beyazlı ekip, bu kulvarda  sezona galibiyetle başlamayı hedefliyor.
 
Karşılaşma, meme kanserinde erken tanı farkındalığının sembolü haline  gelen pembe top ile başlayacak ve hava atışını oyuncu Elçin Sangu  gerçekleştirecek.
 
6 oyuncu kariyerinde bir ilki yaşayacak
 
Anadolu Efes'te Josh Adams, Ricky Ledo, Errick McCollum, Edo Muric,  Berk Demir ve Onuralp Bitim, Real Madrid karşılaşmasında görev almaları halinde  kariyerlerinde ilk kez bir THY Avrupa Ligi maçında görev almış olacak.
 
Lacivert-beyazlı oyuncu Brock Motum, 16 sayı daha kaydettiği takdirde  THY Avrupa Ligi kariyerindeki 500. sayısına ulaşacak. Motum, bu kulvarda çıktığı  son 12 maçın 11'inde en az bir 3 sayılık basket bulmasıyla da dikkati çekiyor.
 
Geride kalan sezon THY Avrupa Ligi'nde 2,8 hücum ribaundu ve 1,1 blok  ortalaması yakalayan Bryant Dunston ise iki blok daha yapması durumunda bu  kulvardaki kariyer rakramını 138'e çıkararak, 10. durumda bulunan Dor Fischer'ı yakalayacak.
 
 
 
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ