Ankara Emniyeti "NarkOkul" timi kurdu

Ankara Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesince, okul önleri ve çevrelerinde uyuşturucu satışını önlemek amacıyla motosikletli "NarkOkul" timleri kuruldu. Başkentte ikişer kişilik 10 motosikletli tim halinde görev yapacak ekipler, okul önlerinde ve çevrelerinde öğrencilere yönelik uyuşturucu satışının önlenmesini sağlayacak.

13.09.2017 Çarşamba Güncelleme : 13.09.2017-13:10 Çarşamba
AA

Ankara Emniyeti "NarkOkul" timi kurdu. Türkiye'de ilk defa Ankara  Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ve okul önleri  ile çevrelerinde öğrencilere yönelik uyuşturucu satışını ve kullanımını önlemek  için çalışacak "NarkOkul" timleri, il genelindeki okullarda görev yapacak.  Motosikletli ekipler, ikişer kişilik 10 timden oluşacak.

 Okul çevrelerindeki uyuşturucu satıcıları ile daha etkin bir mücadele  için timlerin tahsis edildiğini belirten emniyet yetkilileri, timlerin görev  yerlerinin okullardan ibaret olacağını ve okul çevrelerindeki kafe, dükkan,  mağaza, lokanta gibi alanlar ile okulla ilgisi olmayan kişilere yönelik uygulama  gerçekleştireceklerini vurguladı. En son uyuşturucu satıcısı yakalanana kadar mücadelenin süreceğine  işaret eden yetkililer, daha önce "Çocuklarımızın geleceği için" sloganıyla  kurulan WhatsApp ihbar hattı ile yola çıktıklarını, Türkiye geneli ile  yurtdışından dahi birçok verimli ihbar aldıklarını, bu sloganla yollarına devam  edeceklerini kaydetti.

 Ankara'da uyuşturucu ile mücadelede yakalama ve tutuklama oranlarının  geçen yıla oranla iki kat arttığını vurgulayan yetkililer, aylık 100'e yakın  uyuşturucu satıcısının yakalanarak sevk edildikleri adli mercilerce  tutuklandıklarını bildirdi.  Uyuşturucu ile mücadele için oluşturulan 0552 155 06 06 numaralı  WhatsApp ihbar hattını da hatırlatan yetkililer, gelen her ihbarın  değerlendirildiğini ve ihbarcının kimliğinin kesinlikle gizli tutulduğunu  belirtti.

 Öte yandan, Yenimahalle ve Altındağ ilçelerinde bazı okullarda  uygulama gerçekleştiren ekipler, şüpheli şahıslar üzerinde üst araması ve kimlik  incelemesi gerçekleştirdi.

  

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ