‘At binenin, kılıç kuşananın’

Etnospor Kültür Festivali tanıtım toplantısı dün yapıldı. Dünya Etnospor Konfederasyon Başkanı Bilal Erdoğan “At Binenin, Kılıç Kuşananın” sloganıyla düzenlenecek festivalde 11 spor dalında 883 sporcunun mücadele edeceğini açıkladı

17.04.2018 Salı Güncelleme : 17.04.2018-2:30 Salı
Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından geleneksel Türk sporlarından mangala, kökbörü, atlı cirit, atlı okçuluk, aşık oyunu, kuşak güreşi gibi sporların canlandırılması amacıyla bu sene 3’üncüsü yapılacak olan Etnospor Kültür Festivali’nin tanıtım toplantısı düzenlendi. 
 
Avrasya Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın yanı sıra Dünya Etnospor Konfederasyon Başkanı Bilal Erdoğan, Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Başkanı Hakan Kazancı, Etnospor Kültür Festivali Genel Sanat Yönetmeni Yasin Tütüncü, BİST Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ ve Vakıfbank Katılım Bankası Genel Müdürü Öztürk Oran katıldı.
 
Dünya Etnospor Konfederasyon Başkanı Bilal Erdoğan, yaptığı açıklamada, “Sadece Türkiye’ye has geleneksel sporlar değil buradaki gündemimiz. Dünyada yerli ve milli sporların gelenekleri, popülerleşmesi ve hak ettiği değerleri kazanmasını istiyoruz. Burası beş gün boyunca İstanbul halkının çocuğunu alıp ailece gelebileceği, herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği ve iyi vakit geçirebileceği tamamen ücretsiz bir etkinlik” dedi.
 
Engellilerin aktif katılımını sağlamak amacıyla Görme Engelliler Mangala Turnuvasını bu sene büyüttülerini dile getiren Erdoğan toplam 883 sporcunun 11 spor dalında müsabaka yapacağını belirtti. Etnospor Kültür Festivali “At Binenin Kılıç Kuşananın” sloganıyla 9-13 Mayıs’ta Yenikapı’da yapılacak.
 
 
[[HD_2649021]]
 
 
 
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ