Atasay'da yeni dönem : Tak Sana Yakışanı

Atasay, “Tak Sana Yakışanı” sloganlı ile marka yolculuğunda yepyeni bir dönemi başlatıyor.

12.02.2018 Pazartesi Güncelleme : 12.02.2018-15:16 Pazartesi

Atasay, moda kulvarında daha güçlü bir marka olma hedefiyle değişiyor ve marka kimliğindeki dönüşümle “Tak Sana Yakışanı” diyerek kadınlara sahip oldukları gücü hatırlatıyor ve kişiliklerini yansıtmaları için yepyeni deneyim fırsatı sunuyor.

Bu dönüşümle özgür kadının ruhuna sahip çıkan Atasay, kadınlara moda markasına dönüşmenin eşsiz deneyimini yaşatıyor. Modaya daha büyük bir tutkuyla sahip çıkan ve kadın modasının ayrılmaz parçası olan Atasay, stil ve tarzını daha dinamik bir ruhla anlatıyor.

Yeni sezonda kendine yakışanı takma zamanı!

Özlem Süer moda danışmanlığında Atasay’ın ödüllü tasarım ekibi tarafından geliştirilen tasarımlar, 2018 İlkbahar/Yaz sezonunda kadınların ışıltısına ışıltı katacak. Atasay Moda Danışmanı Özlem Süer, 2018 İlkbahar/Yaz sezonunda, dünyada mücevher ve takıda tüm tasarım alanlarında oluğu gibi post-modern etkiyle kucaklaşan yoğun maximal ve grotesk etkilerin gözleneceğini belirtiyor. 

2018 İlkbahar/Yaz sezonunda retro-fütüristik dönemsel tavır, zamansızlıkla birleşerek ortaya müthiş etkiler çıkarıyor. Tamamen eklektik, keskin ve düşünselliğin ön planda olduğu tasarımlar kendini gösteriyor. Heykelsi formlar “more is more” mottosunu vurguluyor. Çoklu kolyeler kimi zaman düz beyaz bir t-shirt, kimi zaman derin dekolteli ipek bir gömlekte kombinlenerek “casual” bir şıklığa kendini bırakıyor. 

Yeni sezonda dokulu etkiler parıltılı malzemelerle buluşurken,  maden renklerinin uyumu ile harika etkiler yakalamak mümkün. Atasay’ın tasarımlarında da rose altından yeşile, beyazdan siyah altına çok renkli kullanımlar hakim olacak. Tekli dev sallantılı ve kulağı kaplayan iri inci küpeler, chokerler, kelepçe bilezikler kendini gösterecek. Çoklu yüzükler her parmakta birbiriyle bütünleşerek yeni bir yüzük kimliği yaratacak. Çoklu yüzüklerin yanı sıra dev yüzükler ve bileziklerin birleşiminden oluşan yeni şahmeran yorumları, Atasay’ın Myras ve Nefes koleksiyonlarında olduğu gibi ince ince işlenmiş Türk motifleri, mistik semboller, madalyon kolyeler cinsiyet ayrımı gözetmeksizin, aksesuar tutkunu herkesin tarzına gizemli bir kimlik katacak.

Giyilebilir aksesuarlar, kolyeler, sıra dışı formlar ve hayvan figürleri sezonun diğer muhteşem aksesuarları arasında kendini gösteriyor. Üst üste takılan maskülen zincirler en basit parçalarla birleşerek 60’lar Hollywood asiliğini feminen duruşla dengeleniyor. 

Son dönemin yükselen trendi ise baget kesim pırlantalar, en hit mücevherlerde de en yalın formlarda da karşımıza çıkacak. Atasay’da da çok tercih edilen baget pırlanta tasarımları, parıltısının ihtişamıyla hem gece hem de gündüz, modern ya da klasik her stilde kadın için ideal mücevherler arasındaki yerini alacak.