Aziz Yıldırım’a 6 aya kadar hapis istemi!

Fenerbahçe Kulübü eski başkanı Aziz Yıldırım ile kulüp yöneticilerinden Ali Cenk Başak hakkında, Yakın Doğu Üniversitesi-Fenerbahçe maçından önce çıkan olaylarda Işık Eyigüngör'ü tehdit ettikleri iddiasıyla 6 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı

10.07.2018 Salı Güncelleme : 10.07.2018-11:32 Salı
AA
Fenerbahçe Kulübü eski başkanı Aziz Yıldırım ile kulüp  yöneticilerinden Ali Cenk Başak hakkında, geçen yıl oynanan Yakın Doğu  Üniversitesi-Fenerbahçe maçından önce çıkan olaylarda, Yakın Doğu Üniversitesi  Kulübü Başkanı Işık Eyigüngör'e yönelik "basit tehdit" suçunu işledikleri  iddiasıyla 6 aya kadar hapis talebiyle dava açıldı 
 
Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede,  Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi play-off final serisinde 7 Mayıs 2017'de  oynanan Yakın Doğu Üniversitesi-Fenerbahçe basketbol maçından önce kavga çıktığı  hatırlatıldı.
 
İddianamede, kavga sırasında şüpheli Aziz Yıldırım'ın, ev sahipliği  yapan Yakındoğu Üniversitesi Kulübü Başkanı olan müşteki Işık Eyigüngör'e tokat  attığı, akabinde parmağını sallayarak, "bitireceğim seni daha da beter yapacağım"  dediği belirtildi.
 
Diğer şüpheli olan Fenerbahçe Kulübü yöneticilerinden Ali Cenk  Başak'ın da müşteki Eyigüngör'e aynı şekilde tehdit içeren söylemlerde bulunduğu  aktarılan iddianamede, maç sonrası Aziz Yıldırım'ın yaptığı açıklamalarda ise  "geldim gereğini yaptım, bundan sonra daha fazlasını da yapacağım" şeklinde  tehdit içeren ifadeler kullandığı kaydedildi.
 
İddianamede, yaşanan olay nedeniyle Işık Eyigünğör'ün şikayetçi olduğu  belirtilerek, şüpheli Yıldırım'ın alınan savunmasında maç öncesinde tehdit  olayının yaşanmadığını, basketbol federasyon gözlemcisinin raporunda böyle bir  tespitin yapılmadığını, ayrıca maç sonrasında basına yaptığı açıklamada  fikirlerini açıkladığı, Fenerbahçe'nin haklarını koruma adına söylenen bir söylem  olduğunu, kesinlikle tehdit kastı olmadığını beyan ettiği aktarıldı.
 
 
Şüpheli Ali Cenk Başak'ın savunmasında ise müşteki Eyigüngör'ün  iddialarının asılsız olduğunu beyan ederek suçlamayı reddettiği kaydedilen  iddianamede, atılı suçun uzlaşma kapsamında kaldığı ancak müşteki Eyigüngör'ün  uzlaşma teklifini kabul etmediği anlatıldı.
 
İddianamede, bu kapsamda şüpheliler Aziz Yıldırım ve Ali Cenk Başak'ın  "basit tehdit" suçundan 6 aya kadar hapisle cezalandırılmaları talep edildi.
 
Hazırlanan iddianame, gönderildiği Anadolu 69. Asliye Ceza  Mahkemesince kabul edildi. Şüpheli Yıldırım ile Başak, ilerleyen günlerde hakim  karşısına çıkacak.
 
 
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ