Bakan Kılıç: İşler tahmin ettiğimiz gibi gidiyor

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen 4. İslami Dayanışma Oyunları'na ilişkin, "Madalya sayısı açısından ilk üçte olmamız lazım." dedi

13.05.2017 Cumartesi Güncelleme : 13.05.2017-17:01 Cumartesi
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Azerbaycan'ın  başkenti Bakü'de düzenlenen 4. İslami Dayanışma Oyunları'na ilişkin, "Madalya  sayısı açısından ilk üçte olmamız lazım." dedi
 
Karate müsabakası ile A Milli Erkek Hentbol Takımı'nın Cezayir ile  yaptığı karşılaşmayı izleyen Kılıç, tribünden Türk sporculara destek verdi.
 
Dün akşam Bakü'de çok güzel bir açılış töreni gerçekleştirildiğini  belirten Bakan Kılıç, gösteride hem Azerbaycan'ın hem de İslam dünyasının  kültürel mirasının yansıtıldığını ifade etti.
 
Türk sporcuların oyunlarda elde ettiği ilk başarılardan da bahseden  Kılıç, "Şu anda 2 altın madalyamız var. Ayrıca devam eden karşılaşmalar var.  İnşallah, oyunlar devam ettiği sürece her gün farklı farklı branşlarda altın  ağırlıklı madalyalar alacağız. Fakat asıl önemli olan İslam ülkeleri  sporcularının bir araya gelmesi ve oyunların dayanışma içerisinde yapılması."  değerlendirmesinde bulundu.
 
 5. İslami Dayanışma Oyunları'nın 2021'de İstanbul'da yapılacağını  hatırlatan Bakan Kılıç, "Azerbaycan gerçekten çıtayı üst seviyeye çekti. Biz bu  çıtayı daha yukarı taşıyacağız. Bakü'de rakamla ilgili bir hedef koymadık. Tabii  ki kendimize göre bazı beklentilerimiz var fakat şu ana kadar aslında  baktığımızda işler tahmin ettiğimiz gibi gidiyor. Daha müsabakaların ilk günleri.  Madalya sayısı açısından ilk üçte olmamız lazım." şeklinde konuştu.
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ