Son dakika... Bakan Soylu'dan Adil Öksüz açıklaması: Kuvvetli şüpheler var

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, FETÖ firarisi Adil  Öksüz'ün Almanya'da olduğuna dair kuvvetli bir şüphenin bulunduğunu bildirdi.

13.06.2018 Çarşamba Güncelleme : 14.06.2018-0:46 Çarşamba
AA

Yeni Şafak sosyal medya canlı yayınında Ersin Çelik'in sorularını  yanıtlayan Soylu, 3-4 aydır Almanya'da 15 Temmuz'la alakalı bir değişikliğin söz  konusu olduğunu söyledi.

Bakan Soylu, bunun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hükümet,  İçişleri, Dışişleri ve Adalet bakanlıklarının ortaya koyduğu çalışmalar sonucu  ortaya çıkan bir atmosfer olduğunu vurguladı.

Bundan 4-5 ay önce de FETÖ firarisi Adil Öksüz'ün Almanya'da olduğuna  dair birtakım değerlendirmelerin yapıldığını hatırlatan Soylu, şunları kaydetti:

"Bunlar somut değerlendirmeler değildir ama Almanya'da çok Türk  yaşamaktadır, çok insan yaşamaktadır, istihbarı değerlendirmeler yapılmaktadır.  Adil Öksüz'ün Almanya'da olduğuna dair kuvvetli bir şüphe söz konusudur. Almanya  da şunu söylüyor, 'Eğer buradaysa biz bununla ilgili gerekli işlemi yaparız, yani  sizin adınıza bu işlemi yaparız, bundan tereddüt etmeyin, bundan endişe etmeyin'  diyor. Elbette ki bugünlerde bu değerlendirmenin ortaya çıkması da aslında 4-5  aylık süreç içinde gelişen bir sonuçtur."
 


SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ