Bennett seriye bağladı

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda üçüncü günün galibi de Sam Bennett oldu. İlk iki günün en hızlı ismi olan İrlandalı bisikletçi, Fethiye-Marmaris arasını 3.25.26’yla geçerek hat trick yaptı.

13.10.2017 Cuma Güncelleme : 13.10.2017-2:30 Cuma
 
SALİH ERKAN 
 
2017 Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun üçüncü etabını, Bora-Hansgrohe takımının İrlandalı sporcusu Sam Bennett  kazandı. Turun 3. etabı, Fethiye ile Marmaris arasındaki 128,6 kilometrelik parkurda düzenlendi. 33. kilometrede sona eren 2. kategori tırmanış haricinde genellikle düz yollardan geçen etaba, 99 sporcu katıldı.
 
Son 6 kilometreye girilirken parçalanan ana grubun öndeki bölümünde  tutunan Sam Bennett, 3 saat 25 dakika 26 saniyelik derecesiyle birinci oldu. Toplu finişe sahne olan etapta ikinciliği, Trek-Segafredo’dan Edward Theuns, üçüncülüğü ise BAE Takımı Emirates’ten Simone Consonni elde etti. Türkiye Milli Takımı’ndan Ahmet Örken de etabı 10. sırada bitirdi.
 
Etaptaki sprint kapısından ilk sırada geçen Türkiye Milli Takımı’nın  sporcusu Ferit Can Şamlı ayrıca Türkiye Güzellikleri kapısında da 2. en yüksek puanı aldı.  Bennett bu sonuçla hem genel klasman liderine verilen turkuaz mayoyu, hem de sprint klasmanı liderliğini korudu. Tur bugün Marmaris ile Selçuk arasındaki dördüncü etapla devam edecek.
 
 
 
 
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ