Boğaziçi Üniversitesi'nden çocuklara erken yaşta yabancı dil öğretme dersi

Boğaziçi Üniversitesi’nin BU + Etkinlikleri kapsamında ilk kez 2016 Bahar döneminde başlayan; sosyal, beşerî ve fen bilimleri alanlarında son gelişmeleri takip etmeye meraklı toplumun her kesimine seslenen “Açık Ders”lerin ‘’Her Yönüyle Çocuk Ders Serisi’’ devam ediyor.

10.01.2018 Çarşamba Güncelleme : 10.01.2018-12:30 Çarşamba

Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi’nin (BÜYEM) katkıları ve Beşiktaş Belediyesi iş birliğiyle gerçekleştirilen ‘’Her Yönüyle Çocuk Açık Ders Serisi’’ kapsamında, bu kez “Çocuk ve Dil: Erken çocukluk döneminde ikinci/yabancı dil öğrenimi” konusu ele alınacak.

Dersi verecek olan Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Belma Haznedar, yabancı dil eğitiminde ciddi sorunların yaşandığı ülkemizde, pek çok aile tüm olanaklarını zorlayarak çocuklarını kimi zaman özel okullara, kimi zaman hafta sonu kurslarına göndermeye çalıştıklarına dikkat çekerek; konu hakkında şunları söyledi “Bu dersimizde ‘Aileler doğru mu yapıyor? Çocuklar ikinci bir dili nasıl öğrenir? Çocukların ikinci bir dili öğrenirken geçirdikleri evreler nelerdir? Sorularını soracağız. Bu dersin amacı, tüm bu sorulara yanıt ararken, erken yaşta ikinci bir dil öğreniminin çocuğa bilişsel, sosyal ve akademik anlamda ne gibi katkılar sağladığını tartışmak ve çocuklara dil öğretiminde çağdaş yöntemler konusunda bilgi sunmaktır”.

“Çocuk ve Dil” Açık Dersi 18 Ocak 2018, Perşembe akşamı, Akatlar Kültür Merkezi’nde (Zeytinoğlu cad. No:16, Akatlar) 19.00-21.00 saatleri arasında gerçekleşecek. 

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ