Bordumlu turizimciler sezondan umutlu

Türkiye'nin önde gelen tatil yöresi Bodrum'da turizmciler, bu yıl erken başlayan sezondan oldukça umutlu olduklarını bildirdi. Yarımadanın etrafını çevreleyen koyları ve dünyaya mal olmuş tarihi kültürüyle dikkati çeken Bodrum, bu yıl da sezonu hareketli geçirmeye hazırlanıyor.

16.05.2018 Çarşamba Güncelleme : 16.05.2018-17:33 Çarşamba

Bodrum ilçesinin farklı noktalarında hizmet veren oteller, özellikle üst düzey  misafirler ile Hint düğünlerine ev sahipliği yapıyor. Bu misafirlerin kendilerini  ülkelerinde gibi hissetmeleri için turizmciler tarafından her türlü olanak  sağlanıyor. Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Genel Sekreteri Orhan Kavala, AA  muhabirine, bu yıl ilçeyi tercih eden misafirler arasında Almanlar ve  İngilizlerin başta geldiğini söyledi. Rusya'dan da iyi bir yoğunluk beklediklerini belirten Kavala, "Bu yıl  bunun gerçekleşeceğini ve geçen yıla göre çok daha fazla olacağını ümit  ediyoruz." dedi.

Kavala, tatilcilerin erken rezervasyona çok önem verdiğini ifade  ederek, şöyle konuştu: "Erken rezervasyonlar geçen yıla göre kesinlikle arttı. Çok olağanüstü  bir durum olmadığı takdirde, bu rezervasyonların iptalleri olmazsa geçen yıla  oranla yabancı turist açısından yüzde 30-40 aralığında bir artış olacaktır."

  

Yoğunluğun sezon sonuna kadar devam etmesi bekleniyor

İlçedeki bazı otellerin mart ayında hizmete açıldığını ifade eden  Kavala, otellerin iyi bir doluluğa ulaştığını ve bu yoğunluğun sezon sonuna kadar  devam etmesini beklediklerini kaydetti. İçmeler mevkisinde hizmet veren Labranda TMT Bodrum Resort Genel  Müdürü Cemil Moralılar ise bu yıl tesislerini 17 Mart'ta açtıklarını ve o günden  bu yana iyi bir yoğunluk yaşadıklarını belirtti. Yerli ve yabancı misafirlerin rahatı için kış ayında başlattıkları  çalışmaları tamamladıklarını ve sezona iyi bir başlangıç yaptıklarını aktaran  Moralılar, şunları söyledi: "Biz aynı zamanda Türkiye'ye turist getiren tur operatörüyüz. Bu sezon  için kendimiz uçak seferi koyduk. Bu yıl Türkiye'ye inanıyor ve güveniyoruz.  Turizm sezonunun çok daha iyi geçeceğine inanıyoruz. Bu nedenle 17 Mart'ta  uçağımızı indirdik. Bu aydan itibaren haftada iki gün Almanya'nın değişik şehirlerinden charter sefer yapacağız. Bunun haricinde Fransa, Avusturya,  İngiltere ve İsviçre'den de kendi tur operatörlerimizle turist taşıyoruz.  Güvenimiz oldukça yüksek."

Mayıs ayı için yüzde 80'lik doluluğa ulaştıklarına dikkati çeken  Moralılar, "Şu anda Alman, Fransız ve Hollandalı misafirlerimize hizmet  veriyoruz. Önümüzdeki günlerde Hollandalı turist sayısı da artacak. Güzel bir  karma turist yoğunluğu olacak." diye konuştu. Moralılar, yabancı turistlerin Türkiye'den çok mutlu ayrıldıklarına  işaret ederek, bunu uluslararası değerlendirme sitelerinde yapılan olumlu  yorumlardan görebildiklerine dikkati çekti.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ