"Bu büyük bir onur"

Kadınlar dünya sıralamasında 156'ncılığa yükselen ve teniste Türkiye'nin yeni bir numarası olan Başak Eraydın, "Bu büyük bir onur." dedi.

04.04.2018 Çarşamba Güncelleme : 04.04.2018-11:25 Çarşamba
Kadın Tenisçiler Birliğinin (WTA) açıkladığı dünya sıralamasında 156.  basamakta yer alarak kariyerinin en iyi derecesini elde eden Başak Eraydın ile  Türkiye Tenis Federasyonu (TTF) Başkanı Cengiz Durmuş, AA muhabirine  açıklamalarda bulundu.
 
Başak, kariyerinde ilk kez Türkiye bir numarası olmayı başardığına  dikkati çekerek, çalışmalarının karşılığını almaya başladığını söyledi.
 
Dünya sıralamasında 20 basamak birden tırmanan 23 yaşındaki milli  tenisçi, daha üst sıralarda yer almak için çalışmaya devam edeceğini vurguladı.
 
"Bu büyük bir onur." diyen Başak, "En başından beri tenisime emek  veren herkese teşekkür ederim. Bununla birlikte dönemsel sıralamalardan ziyade  istikrarlı bir şekilde kendimi geliştirmeye odaklanıyorum. Hedefim, dünya  sıralamasında önce ilk 100, sonra ilk 50." ifadelerini kullandı.
 
Son dönemde sergilediği başarılı performansın karşılığını klasman  rekoru kırarak alan Başak, "Artık kendime daha fazla inanıyorum. Sıralamalara  veya kort dışı etmenlere takılmadan sadece kendi oyunumu oynamak istiyorum.  Olgunlaştığımı da hissediyorum. Tüm bunlar çalışmayla birleşince sonuca  yansıyor." değerlendirmesinde bulundu.
 
Durmuş: "Bizleri gururlandırmaya devam ediyor"
 
TTF Başkanı Cengiz Durmuş ise klasmanda önemli bir yükselişe imza atan  Başak Eraydıntebrik etti.
 
Durmuş, milli sporcular arasındaki rekabetin başarıyı getirdiğine  dikkati çekerek, şunları kaydetti:
 
"Başak, uluslararası arenada bizleri gururlandırmaya devam ediyor. WTA  sıralamasında 156. basamağa çıkarak hem kendi klasman rekorunu kırdı hem de  Türkiye'nin yeni bir numarası oldu. Kendisini kutluyorum. Sporcularımız arasında  tatlı bir rekabet var. Bu rekabet klasmanlarını geliştirmeleri konusunda itici  bir güç oluyor. Kadınlarda önümüzde Lale Kupası ve TEB BNP Paribas İstanbul Cup  var. Temsilcilerimizin bu turnuvalarda başarılı sonuçlar alıp WTA sıralamasında  daha üst noktalara geleceğine yürekten inanıyorum."
 
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ