Çağla Büyükakçay'ın hedefi ilk 100

Türk tenis tarihinde bir grand slam turnuvasında kadınlarda ana tabloya yükselen sporcu unvanı bulunan milli tenisçi Çağla Büyükakçay, 2018'de yeniden dünya sılamasında ilk 100'e girme hedefiyle çalışıyor.

11.10.2017 Çarşamba Güncelleme : 11.10.2017-11:52 Çarşamba
Çağla Büyükakçay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2017'de sezonun  son grand slam tenis turnuvası ABD Açık'a ikinci turda, Fransa'da organize edilen  turnuvaya ise çeyrek finalde veda ettiğini anımsattı.
 
Geçen sezonun kendisine büyük tecrübeler kattığını belirten Çağla,  "2017 benim için kariyerimin en iyi galibiyetleriyle beraber öğrenme dolu bir yıl  oldu. İlk 100'e girdikten sonra grand slamların tablosunda ilk defa üst üste  oynadım. İlk 100 sporcu arasına girdikten sonra en kolay rakibim sıralama  anlamında üst düzey oyuncular olmaya başladı. O yüzden kendime çok şey kattığım  bir sene oldu. Teniste tecrübe çok önemli ben de bu anlamda kazandığım  tecrübenden dolayı çok mutluyum. Kazandığım tecrübeler, spor hayatıma ileriye  dönük çok şey katacağına eminim." diye konuştu.
 
Tenise, Adana'da 8 yaşında başladığını dile getiren Çağla, güzel olan  ve geç uzmanlaşılan bu spor dalında fark oluşturumak için rakiplerinden daha  fazla çalışmaya devam edeceğini aktardı.
 
"Türkiye'ye daha fazla başarı kazandırmak istiyorum"
 
Çağla Büyükakçay, 2018'deki hedeflerine değinerek, şöyle devam etti:
"2018'deki turnuvalar için şimdiden çalışmalarımıza başladık. 2018  için öncelikli hedefim ilk 100'e geri dönüş yapmak. Grand slam sıralama  tablosunda üst sıralara çıkmak istiyorum. Geçen sene Fransa Açık'ta ikinci tura  çıkmıştım. Amerika Açık'ta da elemelerin ikinci turuna kadar yükselmiştim.  Türkiye'ye bunun daha fazlasını kazandırmak istiyorum. Onun dışında da tabii ki  diğer turnuvalarda da başarılı olmak istiyorum. Kazandığım başarılar genç  arkadaşlara da motivasyon kaynağı oluyordur."
 
"Maria Sharapova ile karşılaşacağım için heyecanlıyım"
Milli tenisçi, Türkiye Tenis Federasyonu (TTF) ve Türk Ekonomi Bankası  (TEB) iş birliğiyle gerçekleştirilecek TEB BNP Paribas Tennis Stars Series  kapsamında Türkiye'ye gelecek dünyaca ünlü Rus tenisçi Maria Sharapova ile kasım  ayında gösteri maçı yapacağını hatırlattı.
 
Kadın tenisinin dünyadaki önemli isimlerinden olan Sharapova ile  yapacağı maçı heyecanla beklediğini anlatan Çağla Büyükakçay, şunları kaydetti:
 
"Her şeyden önce tenisin tanıtımına katkı sunan bir oyuncuyla oynamak  çok heyecan verici. Umarım seyircilerinde beğeneceği çok güzel bir maç olacak.  Amacımız tenisin yayılması ve daha çok sevilmesi. Her şeyden önce bütün  kaslarınızı çalıştırdığınız, her yaşta oynanabilen, sizi motive eden bir spor.  Annelerin çocuklarına örnek olmaları için tenise başlamalarını tavsiye ediyorum."
 
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ