Ceylin cinayetinde korkunç şüphe! Mezarları açılacak

10 yaşındaki Ceylin Atik’i öldüren Şükriye Türkmen’in, iki çocuğunun 2 yıl arayla ölümünü şüpheli bulan savcılık, mezarların açılmasına karar verdi. Yapılacak otopsinin ardından çocukların cinayete kurban gidip gitmediği anlaşılacak

19.06.2017 Pazartesi Güncelleme : 19.06.2017-14:11 Pazartesi

İzmir'in Ödemiş ilçesinde 10 yaşındaki Ceylin Atik'i öldüren Şükriye Türkmen ile kocası Serkan Türkmen ve annesi R.Ö. cezaevine konulurken olayla ilgili önemli bir gelişme yaşandı.

Şükriye Türkmen'in daha önce birinin düşerek birinin de hastalık nedeniyle öldüğünü söylediği 2 kız çocuğunu da kendisinin öldürmüş olabileceği şüphesiyle soruşturmayı derinleştiren Cumhuriyet Savcılığı, 2 çocuğun mezarının açılmasını kararlaştırıldı.


KAYINVALİDE AÇIKLADI

Yeni Asır'ın haberine göre, mezarlardan çıkarılacak kemikler üzerinde otopsi yapılacak. İki çocuğun kafatası ve diğer kemiklerinde cinayete kurban gidip gitmediklerini gösterecek iz aranacak. Şükriye Türkmen, Ceylin Atik'i öldürmesiyle ilgili sorgulanırken daha önce sağlık sorunları nedeniyle kaybettiğini iddia ettiği iki kız çocuğu ile ilgili çelişkili ifadeler vermişti.

Bunun üzerine savcılık, 2008 ve 2010 yılında art arda yaşamını yitiren iki kız çocuğunun da anne Şükriye Türkmen tarafından öldürülmüş olabileceği üzerine soruşturma başlatmıştı. Şükriye Türkmen'in kayınvalidesi Havva Türkmen'in (65), 2 torununun ölümlerinden de şüphe duyduğunu açıklaması şüpheleri daha da artırdı. Ceylin cinayetinin ardından Müge Anlı'nın programında açıklamalar yapan kayınvalide Havva Türkmen, Şükriye'nin ilk çocuğunu salıncaktan düşürdüğünü söylemişti.

'SAĞLIKLI BİR BEBEKTİ'

Çocuğu yarı baygın şekilde hastaneye götürmüşler ve hastaneden çıktıktan sonra ertesi sabah Şükriye Türkmen, 'Çocuğu evde ölmüş olarak buldum' demişti.
Diğerinin de sürekli bayıldığını anlatırdı. Bana kalırsa sağlıklı bir bebekti. Bir gün fenalaştığını söyleyerek hastaneye gitmişler. Hastanede ölmüş ancak iki torunumun da ölümünü şüpheli buluyorum" dedi. Havva Türkmen, "Şimdiki oğlunun da 4 defa kolunun kırıldığını söylemişti. 3 yaşındaki çocuğun dört defa kolu kırılmış, ne olduğunu bilmiyoruz" diye konuştu.

BU HAFTA AÇILACAK

Kayınvalide Havva Türkmen'in bu açıklamalarının ardından soruşturma daha da derinleştirildi. 2 kız çocuğunun da anne Şükriye Türkmen tarafından öldürülmüş olabileceği ihtimalini soruşturan savcılık, iki çocuğun mezarının açılmasını kararlaştırdı. Bürokratik işlemlerin tamamlanmasının ardından mezarların bu hafta içinde açılması bekleniyor.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ