‘CHP’nin amacı HDP’yi Meclis’e taşımak’

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, “CHP ve İYİ Parti, tüm umutlarını Mehmetçiğimize kurşun sıkanların siyasi sözcülerine bağlamıştır” dedi. Manisa’nın Gölmarmara ilçesinde esnafla bir araya gelen Akçay, şehit kabirlerini de ziyaret etti.

14.06.2018 Perşembe Güncelleme : 14.06.2018-1:50 Perşembe
AA

Gazetecilere gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Akçay, Millet İttifakı’nın tek amacının PKK’nın siyasi kanadı HDP’ye barajı geçirmek olduğunu ifade etti.

CHP’nin, İYİ Parti’ye 15 milletvekili verdiğini hatırlatan Akçay, şimdi de HDP üzerinden oyunlar planladığını savunarak şunları söyledi:

“Siyaseten CHP’nin HDP’yi Meclis’e taşıma gayreti beyhudedir. CHP,  Meclis’te PKK’nın dublörü gibi hareket etmiştir. Kandil’in sesi CHP sıralarından yankılanmış, Kandil’in talepleri CHP teklifi olarak Meclis’e sunulmuştur. CHP, HDP’nin eş partisi gibi hareket etmiştir. 24 Haziran yaklaştıkça yıkım ittifakı şaşkınlığını gizleyememektedir. Şer ittifakının bu iki unsuru, PKK ve HDP’nin kuyruğuna takılma yarışındadır. Bu iki parti Türkiye düşmanlarının ve iş birlikçilerin odağı haline gelmiştir.” 

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ