CUMALİ, ‘ÇEMBER’DEN NEDEN AYRILDI?

13.10.2017 Cuma

Star TV’nin temiz işlerinden TV filmi serisi ‘Çember’in yeni sezon karakteri Cumali, (Olgun Toker) yayınlanan son bölümde, “Yolcu yolunda gerek” dedi ve kameralara el sallayarak finale gitti.

Yeni sezonda üç bölümün bizlere yavaş yavaş alıştırdığı Cumali, neden ayrıldı? Toker’in Most Yapım’la anlaşması var. Oyuncu, yapım şirketinin ‘Hayat Sırları’ dizisinde oynayacak. Çekimler öne çekilmiş. Böyle olunca Toker, ‘Çember’de üç bölümde yer alabildi. Yani erken veda etti. Tam alışmıştık bu karaktere, gitti.

‘FİLİNTA’NIN NİYETİNE...

Yapımcı Burhan Özkan, (‘Filinta’nın yapımcısı) “Filinta’yı Avrupa’ya açılmak için çektim. 56 bölüm yayınlandı. ‘Kalbimin Sultanı’ dizisini gerçekleştirirken, saygın karşılanmamızda ‘Filinta’nın büyük rolü oldu” diyor. Dizi, TRT 1’de ekrana gelmişti. Proje, çekim, oyunculuk, dekor ve efektleriyle polisiye çizgi roman tadında sektörün en ilgi çekici işlerinden biri oldu. Özkan, “İşte bu bizim, ‘Kalbimin Sultanı’ dizisiyle Ruslarla ortak yapıma girmemizde en büyük etken oldu” diyor. Projenin Rus ortağı, enerji devi Gazprom’un çatısı altındaki KIT Sinema Stüdyosu... Gazprom, Rusya’da televizyon ve sinema yapımlarına büyük yatırım yapıyor. ‘Vikingler’ filmi mesela, Gazprom medya bünyesinde yer alan Central Partnership Film Company’nin içinde bulunan bir yapım. 2016’da dünyanın en çok hasılat elde eden10 filminden biri oldu. Yani ‘Kalbimin Sultanı’nın sıradan bir iş olma şansı yok. Dizinin şöyle elini yüzünü düzeltme tarafında Bobby Roth olacak. ‘Lost’ var ‘Prison Break’ var portföyünde... Eh onu getirip, bu işin içine dahil etmek, ‘pamuk eller cebe’ olur, bunu da yapmışlar.

Bir diğer yönetmen Kerem Çakıroğlu. Dizi, Osmanlı Sarayı’nda Sultan Mahmud’la Rus kızı Anna’nın aşkını konu alıyor. Böyle bir durum yaşanmış. Oyuncu kadrosunda ‘Bu diziyle parlayacaklar’ diyebileceğim iki isim, Ali Ersan Duru (Sultan Mahmud) ve Rus oyuncu Alexandra Nikiforova (Anna)... Dizi tecrübeleri var ama beklenen çıkış sanırım bu projede olacak. ‘Kalbimin Sultanı’ bizde Star TV’de, Rusya’da Perviy Kanalı’nda yani onların TRT 1’inde yayınlanacak.  

Seyirci pek kızdı!

Geçtiğimiz gün, “Star TV’nin ‘Adını Sen Koy’ dizisi direniyor. Bu da bir yöntem, ekranda olup ‘reytingler düşük’ olayına bakmadan göz aşinalığını sağlayarak, bir süre sonra varlığını kabul ettirirsin” diye yazmıştım. Konu edilen ‘Balçiçek İlter ile Olay Yeri’ programıydı. İnternet dünyasında ortalık bayağı karıştı. Düzeltirim.  
 

 

 

 

Yazarın Önceki Yazıları