Daçka Avrupa’nın dilinde

Euro Cup şampiyonu ve antrenörünün başarısı için Polonya’da ‘Koleksiyoner Blatt’ ifadesi kullanılırken, İsrail’de “David Blatt Darüşşafaka’nın başında tarihi bir zafer elde etti” denildi.

15.04.2018 Pazar Güncelleme : 15.04.2018-2:30 Pazar
 
Darüşşafaka’nın elde ettiği şampiyonluk, Avrupa’da da yankı uyandırdı. Avrupa Kupası’nı Lokomotiv Kuban’ı mağlup ederek alan yeşil-siyahlılar, önemli bir başarıya imza attı. 
 
Takımın başında David Blatt gibi deneyimli bir ismin bulunması, bir çok farklı ülkede zaferin konuşulmasını sağladı. Maccabi Tel Aviv, Benetton Treviso ve Anadolu Efes gibi kulüplerin dışında NBA’de görev yaparak Cleveland Cavaliers’ı da çalıştıran ABDli coach için övgü dolu ifadeler kullanıldı. 
 
Hırvatistan’ın Crosarka sitesi “David Blatt Türk kulübünü Euroleague’e taşıdı” başlığıyla verdiği haberde Dusan Ivkovic’in ardından hem THY Euroleague hem de ULEB Avrupa Kupası’nı kazanan ikinci başantrenör olduğunu vurguladı. Polonya’dan Polskikosz, haberini “Koleksiyoner David Blatt” başlığıyla sundu. Deneyimli coach için “Müthiş bir Avrupa kariyeri var” ifadeleri kullanıldı. 
 
Fransa’nın Liberation gazetesi “Eurocup’ta şampiyonluğu İstanbul takımı Darüşşafaka kazandı” başlıklı haberinde Blatt’ın gelecek sezon NBA’e gidebileceğini savundu. İtalya’dan Corriere dello Sport’ta “Bu başarının mimarları David Blatt ve Scott Wilbekin” satırlarına yer verildi. Zafer ABDli antrenörün uzun yıllar çalıştığı İsrail’de de yankı uyandırdı, “David Blatt Darüşşafaka’nın başında tarihi bir zafer elde etti, başarılarına bir yenisini ekledi” denildi. 
 
 
 
 
 
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ