Destici: BBP Genel Başkanlığı'na yeniden adayım

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "10.  Olağan Büyük Kurultay"ında genel başkanlığa yeniden aday olduğunu açıkladı.

12.10.2017 Perşembe Güncelleme : 12.10.2017-12:15 Perşembe
AA

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, AA muhabirine, 22 Ekim Pazar günü Ankara Atatürk Spor  Salonu'nda yapılacak 10. Olağan Büyük Kurultay sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu.

İl ve ilçe kongrelerinin büyük ölçüde tamamlandığını bildiren Destici,  delegelerin katılımıyla da büyük kurultayı gerçekleştireceklerini söyledi.  Destici, bu kurultayda parti tabanı, delegeler ve yöneticilerin bir araya gelerek  Türkiye'ye ve Türk İslam coğrafyasına "birlik" mesajı vereceğini ifade etti.

Destici, 16 Nisan'daki referandumun ardından getirilen  cumhurbaşkanlığı sistemi şartlarının 2019'daki seçimlerde geçerli olacağını  anımsatarak, buna göre parti kadrolarını şekillendireceklerini dile getirdi.

Partililere "değişim" mesajı da veren Destici, "Eksik olan  alanlarımızı yenileyeceğiz. Yorulan arkadaşlarımızın yerine yenilerini koyacağız.  Partimizi 2019'daki hem yerel hem de cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği  seçimlerine hazırlayacağız." diye konuştu.

BBP'nin, çeyrek asırlık bir siyasi parti olduğuna dikkati çeken  Destici, oy oranlarının geçen sürede istenilen seviyede olmadığını, bu oranının  artırılmasının daha dinamik çalışma gerektirdiğine vurgu yaptı.

Mustafa Destici, partinin güçlü bir potansiyelinin bulunduğunu ve  Türkiye'de aldığı oyun da üzerinde büyük bir etki alanına sahip olduğuna işaret  etti. 16 Nisan referandumu için partinin kullanacağı oyun renginin de herkesçe  merakla beklendiğini anlatan Destici, BBP'nin bu seçimde "Evet" kullanma  kararının, sonuca etki oluşturduğunu ifade etti.

Destici, 2019'daki yerel, cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği  seçiminde de BBP'nin sonuca etki edecek siyasi partilerden olacağını belirtti.  Destici, şunları söyledi:

"BBP'nin sadece Türkiye için değil, Türk İslam coğrafyası için en  önemli siyasi partilerin başında geldiğinin bilincindeyiz. Bizler sadece Türkiye  için değil Türk İslam coğrafyasındaki bütün kardeşlerimizin sorumluluğunu, hatta  dünyadaki bütün mazlumların sorumluluğunu omuzlarımızda hissederek siyaset yapma  gayreti içerisindeyiz. Bütün mazlumların sesi ve soluğu olma gayretiyle siyaset  yapıyoruz. Bu yönde büyük bir çaba harcıyoruz. Onun için de yükümüzün ağır,  yolumuzun çetin olduğunu biliyoruz."

BBP Genel Başkanı Destici, genel başkanlığa yeniden aday olduğunu da şu ifadelerle açıkladı:

"Tüzüğümüzün belirli şartları var. Kurultayda aday olmak için belli  sayıda delegenin imzası gerekiyor. Divan heyetimiz, Merkez Karar ve Yönetim  Kurulumuz ile geçtiğimiz pazar günü bir toplantı yaptık. Orada arkadaşlarımızla  istişarelerde bulunduk. Onların bu toplantılarda açık beyanları oldu. İnşallah  kurultayda, delegelerimizin de teveccühüyle aday olacağım."

"MKYK'MIZDA GENÇLERLE İLGİLİ POZİTİF AYRIMCILIK YAPACAĞIZ"

Diğer siyasi partilerin "gençleşme" konusunda önemli çalışmaları  bulunduğunun hatırlatılması üzerine Destici, şu değerlendirmeyi yaptı:

"Aslında biz, bir yönüyle gençlik hareketiyiz. Alperen Ocakları  Türkiye'deki en aksiyoner, en canlı gençlik teşkilatlarından birisidir. Alperen  Ocakları, partimiz ile gönül bağı içerisinde olan bir kuruluşumuz. Büyük Birlik  Partisi denilince kamuoyundaki pek çok kişinin aklına gençlik hareketi geliyor.  Seçme ve seçilme yaşının 18'e düşmesinden sonra elbette ki biz de bunu dikkate  alacağız. MKYK'mızda gençlerle ilgili pozitif ayrımcılık yapacağız. Bu,  kurultayımızda da görülecek. Aynı şey kadınlar için de geçerli. O konuda fakir  bir partiyiz, bunu söyleyeyim; Tabanda değil, tavanda, yönetim bazında fakir bir  partiyiz. Bu fakirliğimizi inşallah bu kurultayımızda zenginleştiririz diye ümit  ediyorum. O konuda gayretimiz var. Ben bu hususta hem gençlerimizi hem  kadınlarımızı partimizde siyaset yapmaya, yönetimlerde yer almaya davet  ediyorum."

"BÜYÜK TÜRKİYE İÇİN BÜYÜK BİRLİK"

"Büyük Türkiye için Büyük Birlik" temasıyla kurultayın  gerçekleştirileceğine dikkati çeken Destici, BBP'nin Türkiye siyasetindeki  belirleyici rolü, BBP'ye ve kadrolarına olan ihtiyacı, bu sloganın ifade ettiğini  söyledi.

"16 Nisan referandumundaki 'Evet' kararımız ve sonraki süreçteki  BBP'nin duruşu, gerçekten tabanımız başta olmak üzere sağ seçmende büyük bir  heyecan yarattı." diyen Destici, bu heyecan dalgasının da yeni bir ümide, il  kurultaylarında coşkuya dönüştüğünün altını çizdi.

Ankara ve İstanbul il kurultaylarında bunun net bir şekilde  görüldüğünü dile getiren Destici, bu kurultaylardaki coşku ve heyecanın  yüksekliğinin kendilerine büyük bir ümit verdiğini kaydetti.

Destici, "İnşallah bu heyecan ve coşkuyu da 22 Ekim Pazar günü  Ankara'da da göreceğiz. Ankara'daki büyük kurultayımızda da bunu  taçlandıracağız." dedi.

 

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ