Dev mücadelenin startı veriliyor

Bu yıl Dünya Turu Takvimi’ne eklenen Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu bugün start alacak. Organizasyon pazar günü Sultanahmet Meydanı’nda tamamlanacak.

10.10.2017 Salı Güncelleme : 10.10.2017-2:30 Salı
 
SALİH ERKAN
 
53. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur’u bugünkü 176.7 km’lik Alanya-Kemer etabıyla başlayacak. 6 gün sürecek organizasyon 15 Ekim Pazar günü koşulacak İstanbul-İstanbul etabıyla Sultanahmet Meydanı’nda tamamlanacak. 
 
Bu yıldan itibaren üç yıl boyunca Dünya Turu takvimine eklenen tura katılacak uluslararası takımlar ve bisikletçiler, dün Alanya Limanı’nda yapılan tanıtım gecesinde sporseverlerle buluştu. Türk Milli Takımı’nın da yer aldığı 13 takımdan 104 bisikletçi, Alanya Limanı’na kurulan dev sahnede boy gösterdi. 
 
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tur kitapçığına yazdığı yazıda, “İnsani kalkınma hedefimizin temelini oluşturan spor, centilmenlik, saygı ve dayanışma alanında hem kardeşliğimize hem de tesis etmeyi amaçladığımız dünya barışına büyük katkılar sunmaktadır” dedi. Başbakan Binali Yıldırım ise, “Tarih boyunca barış ve dostluk kültürünün bayraktarlığını yapan milletimiz günümüzde hem ata sporlarıyla olan köklü bağları muhafaza etmekte hem de yeni tanıdığı spor dallarına en yüksek seviyede de ilgili göstermektedir. Bu bakımdan Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun Türkiye için anlamı büyüktür.” ifadelerini kullandı.
 
 
Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak da, “Türkiyemiz son yıllarda Dünya’nın önde gelen uluslararası spor organizasyonlarına ev sahipliği yaparak bu anlamda Dünya markası ülke konumuna gelmiştir” diye konuştu.
 
 
 
 
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ