'Dik ve kararlı duruşumuzdan ödün vermeyeceğiz'

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Abdurrahman Kaan, "Bu ekonomik savaşı kaybetmeyeceğiz. Dik ve kararlı duruşumuzdan ödün vermeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

10.08.2018 Cuma Güncelleme : 10.08.2018-17:35 Cuma
AA

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD)  Başkanı Abdurrahman Kaan, açıklanan Yeni Ekonomi Yaklaşımı ile ilgili değerlendirmelerde  bulundu. MÜSİAD olarak son dönemde Türkiye'nin maruz kaldığı, hiçbir ekonomik  kaide ile açıklanmayan etik dışı siyasi oyunları en ağır şekilde kınadıklarını  belirten Kaan, "Çıktığımız uzun yolda, milli ekonomi modelimizi hedef alan tüm  saldırılara karşı, sonucu ne olursa olsun sayın devlet başkanımızın ve ekonomi  yönetimimizin sonuna kadar arkasında olduğumuzu beyan ederiz. Bu ekonomik savaşı  kaybetmeyeceğiz. Dik ve kararlı duruşumuzdan ödün vermeyeceğiz. Zor zamanlarda  kenetlenmeyi bilen halkımız, alt edilemeyeceğini bir kez daha tüm dünyaya  gösterecektir. Bu hususta devletimize ve halkımıza güvenimiz tamdır. Türkiye’nin  en geniş tabanlı sermaye kuruluşu olarak MÜSİAD, bu mücadelede üzerine düşen her  ne varsa yapmaya hazırdır. Cenab-ı Allah doğruların yanındadır."  değerlendirmesinde bulundu.

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Hasan Ali  Cesur da Yeni Ekonomi Yaklaşımı'nın nihai hedefler noktasında yaraları  sarabilecek çerçevede ele alınmış olduğunu belirtti.

Hedeflerin gayet net olduğunu vurgulayan Cesur, şunları kaydetti:

"Önemli olan bizi bu hedefe götürecek çalışmaları yerine getirebilmek.  Biz inanıyoruz ki, kim ne derse desin, kim ne yapmaya çalışırsa çalışsın, sıkı ve  uyumlu bir süreç ile tüm dengeleri yerine oturtabilecek güçteyiz. Türkiye dün  olduğu gibi bugün de bunu kendi dinamikleri ile başarabilecek potansiyele sahip  bir ülkedir. Önemli olan bu potansiyeli ortaya çıkartabilmektir. Bu potansiyel  ortaya çıktığında arzulanan ekonomide güven ortamı sağlanacaktır. Ekonomide güven  ortamının sağlanması da hepimizin faydasına olacaktır. Her şerde bir hayır misali  bu sınavı da daha da güçlenerek atlatacağımıza olan inancımız tamdır. Gün,  azmetmek, daha çok çalışmak ve üretmek günüdür."

[[Video_BUi3t9hwGKAh]

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ