Dünyanın en zorlu yarışında bir Türk genç de yarışacak

28 yaşındaki Emir Aşarı, bu yıl dünyanın en prestijli yarışlarından olan Nürburgring 24 Saat Yarışı’nda yarışacak. Bu noktaya, imkansız sayılabilecek bir şekilde, hiç beklenmeyecek düzeyde bir doğal yetenek göstererek ulaşan Aşarı’nın geçmişinde birçok yarış sürücüsünün temelinde olan go-kart veya junior şampiyonalar yok. Geçmişinde sadece 13 yaşında Gran Turismo 4 ile başladığı yarış oyun ve simülasyonları var.

11.05.2018 Cuma Güncelleme : 11.05.2018-11:23 Cuma
Geçtiğimiz yıl Dorock XL’ın ve ailesinin desteğiyle Nürburgring’deki RCN şampiyonasına katılan Aşarı orada gösterdiği başarı sonrası Sorg Rennsport takımı tarafından farkedildi.
 
Büyük otomobil üreticilerinin katıldığı VLN şampiyonasında farklı kategorilerde şampiyonlukları olan Sorg Rennsport takımı, Emir’e VLN şampiyonasında kendileriyle yarışması için bir teklif getirdi..  
 
Bu sene yine Dorock XL sponsorluğunda yarışan Aşarı, Nürburgring 24 Saat yarışına hazırlık olarak 14 Nisan tarihinde gerçekleştirilen sıralama yarışını ikinci sırada tamamlamayı başardı. Aşarı’nın önünde 24 Saat yarışa katılmak için bir engel kalmamış oldu.
 
Motorsporları dünyasının en önemli dayanıklılık yarışlarından biri olan Nürburgring 24 Saat, 12-13 Mayıs tarihlerinde Almanya'nın Nürburgring  Nordschleife pistinde gerçekleştirilecek.
 
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ