Eczacıbaşı VitrA, lig şampiyonluğuna odaklandı

Voleybolda Kadınlar CEV Avrupa Kupası'nı kazanarak önemli bir başarıya imza atan Eczacıbaşı VitrA, Vestel Venus Sultanlar Ligi şampiyonluğuna odaklandı.

16.04.2018 Pazartesi Güncelleme : 16.04.2018-11:22 Pazartesi
İSTANBUL (AA)
Turuncu-beyazlı takımın liberosu Simge Şebnem Aköz ile ABD'li oyuncusu  Rachael Adams, CEV Kupası zaferi ve ligdeki play-off final serisiyle ilgili AA  muhabirinin sorularını yanıtladı.
 
CEV Kupası'nı müzelerine götürerek bu sezon ilk hedeflerini  gerçekleştirdiklerini dile getiren Simge, "Hedeflediğimiz ilk kupa Kadınlar CEV  Kupası'ydı. Emeklerimizin karşılığını aldığımız için çok mutluyum. Çok güzel bir  seyircinin önünde kupayı kazandık. Takım olarak her zaman en iyisini  hedefliyoruz. Bu sene bu kadroyla bunu başarabileceğimizi gösterdik. Gelecek  sezon umarım CEV Şampiyonlar Ligi'nde de önemli başarılar elde ederiz. Her zaman  kupalar için mücadele edeceğiz." diye konuştu.
 
Vestel Venus Sultanlar Ligi play-off final serisinde karşılaşacakları  VakıfBank'ın güçlü bir takım olduğunu aktaran Simge, şunları kaydetti:
 
"VakıfBank son yıllarda hep önemli başarılar elde ediyor. VakıfBank  her zaman rakibimiz. Final oynamayı bilen bir takım. En büyük artıları bu.  VakıfBank'ı bu sezon iki defa 3-0'la mağlup ettik. Ancak önceden ne yaptığınız  değil finallerde ne yapacağınız önem taşıyor. Hazırlıklarımıza başladık. Umarım  şampiyon oluruz."
 
Simge Şebnem Aköz, sezon başındaki yapılanmayla genç bir takım  kurulduğunu vurgulayarak, "Yaş ortalamasının düşürülmesi adına böyle bir yeniliğe  gidildi. Oyuncuların yaş ortalamasının birbirine yakın olması uyum ve arkadaşlığı  olumlu anlamda etkiledi. Bu yüzden daha enerjik ve pozitif bir takımımız var.  Bence başarımızın sırrı da biraz bundan kaynaklanıyor." ifadelerini kullandı.
 
Performansından memnun olduğunu belirten 26 yaşındaki oyuncu, "Umarım  seyirciler de performansımdan memnundur. Güldeniz Önal gibi ekol bir oyuncunun  ardından insanlara iyi bir performans izlettirmek benim için çok önemli.  İzleyenlerden pozitif dönüşler almak beni mutlu ediyor. Umarım bu performansımı  sürdürebilirim." değerlendirmesinde bulundu.
 
Adams: "Elimden geleni yapıyorum"
Eczacıbaşı VitrA'nın ABD'li oyuncusu Rachael Adams, CEV Kupası'nı  kazanarak önemli başarı elde ettiklerini anlatarak, "Kupayı kazanmak en önemli  hedeflerimizden biriydi. Gelecek sezon CEV Şampiyonlar Ligi'nde mücadele  edeceğiz. Takım olarak elimizden geleni yaptık ve önemli bir başarı kazandık."  şeklinde görüş belirtti.
 
Turuncu-beyazlı takımın yaptığı yatırımlar ve elde ettiği  başarılalarla Türkiye'de voleybolun gelişmesine ve bu spora olan ilgiye önemli  katkı sağladığını aktaran Adams, performansıyla ilgili de "Hep daha iyi olmak,  takımıma daha çok katkı vermek için çalışıyorum. Bu sezonda iyi bir performans  sergilediğimi düşünüyorum. Takımım adına elimden geleni yapıyorum." yorumunu  yaptı.
 
Adams, VakıfBank ile play-off finalinde yapacakları maçların zor  geçeceğini vurgulayarak, "Üç maçı kazananın şampiyonluğa ulaşacağı bir final  serisi bizi bekliyor. İki ekip için de zorlu maçlar oynanacak. Teknik kadro ve  oyuncular olarak her maça daha çok çalışarak çıkacağız." diyerek sözlerini  tamamladı.
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ