Ekrem Memnun: Rakibimizi çok ciddiye alıyoruz"

A Milli Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Ekrem Memnun, 2019 Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde karşılaşacakları Polonya'yı ciddiye aldıklarını söyledi.

13.11.2017 Pazartesi Güncelleme : 13.11.2017-13:15 Pazartesi
AA
Milliler, B Grubu'nda 15 Kasım Çarşamba günü Polonya ile Ankara'da  oynayacakları maçın hazırlıklarını sürdürdü.
 
Ankara Spor Salonu'nda yapılan antrenman öncesi AA muhabirine  açıklamalarda bulunan Memnun, Polonya karşısında kazanmaktan başka bir şey  düşünmediklerini dile getirdi.
 
Memnun, farklı mağlup ettikleri Estonya'nın grubun en zayıf takımı  olduğuna işaret ederek, "Polonya önemli bir takım. Rakibimizi çok ciddiye  alıyoruz." dedi.
 
Sert bir grupta yer aldıklarının altını çizen Memnun, "İyi  hazırlanıyoruz. Oyunumuzu geliştirmeye bakıyoruz. Estonya maçından önce birkaç  gün beraber olabilmiştik. Şimdi onun üstüne bir maç yaptık. Neleri iyi  yaptığımızı, neleri iyi yapamadığımızı görme şansımız oldu. İki günümüz daha var.  Takımımın durumundan çok memnunum." ifadelerini kullandı.
 
Memnun, genç bir kadrolarının bulunduğuna dikkati çekerek, nasıl bir  takım hedefledikleriyle ilgili şunları kaydetti:
 
"Sürekli baskı yapan, hızlı oynayan, topu paylaşan bir takım yaratmak  istiyoruz. Daha sert, agresif bir takım hedefliyoruz. Bunu yapacak oyuncularımız  var. Sadece anlayışı yerleştirmek lazım. Takımın gösterdiği gelişimden memnunum.  Bir süreç bu, bir günde olmayacak. Ümit ediyorum bu lige de sirayet edecek.  Dünyada modern basketbol böyle oynanıyor. Daha kolay atış bulmak, rakibi dengesiz  yakalamak... Bütün amacımız bu."
 
Büyük şampiyonaların hepsinde yer almayı amaçladıklarını vurgulayan  Memnun, "Olimpiyatlara gidebilmek için öncelikle Avrupa Şampiyonası'na katılmamız  lazım. Çok sert bir gruptayız. Geçen yıl bizim grubun ikincisi çıkamadı. Hem  Polonya hem de Belarus ciddi rakipler. Öncelikle Avrupa Şampiyonası'na gidip,  daha sonra olimpiyatları hesaplamaya çalışacağız." değerlendirmesinde bulundu.
 
Memnun, bu sezon uygulanmaya başlanan yeni yabancı oyuncu kuralının da  milli takıma olumlu yansıyacağına değindi.
 
"Uzun vadede çok iyi sonuçları olacağını düşünüyorum." diyen Memnun,  sözlerini şöyle tamamladı:
 
"Geçen yıl sahada sürekli olan Türk oyuncu sayısı devşirmelerle 14'tü,  şu an sayı bir anda  28'e çıktı. Her hafta sürekli oyunun içerisinde 30 civarında  Türk oyuncumuz var. Geçen seneye göre büyük bir gelişme. Mutlaka oynadıkça  kendilerine güvenleri yerine gelecektir. Türk kadın basketboluna büyük katkı  yapacağına inanıyoruz."
 
 
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ