Elmas tamam, Isla yolda

Fenerbahçe, Makedon ekibi Rabotnicki’de forma giyen 17 yaşındaki yıldız adayı Elif Elmas’la anlaşırken, Cagliari’nin Şilili sağ beki Mauricio Isla’yı da renklerine bağlamak için önemli adımlar attı.

18.07.2017 Salı Güncelleme : 18.07.2017-2:30 Salı

Fenerbahçe, Makedon ekibi Rabotnicki’de forma giyen 17 yaşındaki yıldız adayı Elif Elmas’la anlaşırken, Cagliari’nin Şilili sağ beki Mauricio Isla’yı da renklerine bağlamak için önemli adımlar attı. İstanbul’a önceki gece getirilen ofansif orta saha oyuncusu Elif Elmas’ın, Rabotnicki ile sözleşmesini fesh ederek, bedelsiz olarak Fenerbahçe kadrosuna katılacağı öğrenildi.

Hem 10 numara pozisyonunda hem de kanatlarda görev yapabilen Elmas’ın, sarı-lacivertli yönetimle her konuda anlaşma sağladığı ifade edildi. Elmas’ın henüz 17 yaşında olması nedeniyle FIFA transfer statüsüne göre Ocak ayına kadar Fenerbahçe forması giyemeyeceği ileri sürülse de bu durumun gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı.

Fenerbahçe, Cagliari’de oynayan Mauricio Isla’nın transferini de bitiriyor. İtalyan kulübü Isla’nın parasını ödemekte zorlanacağı için futbolcu ile yolları ayırma kararı aldı. Fenerbahçe’nin Şilili futbolcu ile maddi konularda el sıkıştığı ve bonservis bedeli ödemeden bu oyuncuyu renklerine bağlayacağı vurgulandı.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ