Engin Akyürek için Brezilya'da kadınlar gün düzenliyor!

Engin Akyürek'in hiç bilinmeyen bir hayran kitlesi olduğu ortaya çıktı. Sao Paulo'da yaşayan bir grup Brezilyalı kadın, oyuncu Engin Akyürek için kafelerde buluşup gün yapıyorlar.

14.11.2017 Salı Güncelleme : 14.11.2017-10:44 Salı

Engin Akyürek hayranlığı ülke sınırlarını aştı. Brezilya'da sayıları günden güne artan Engin Akyürek fan kulüp üyeleri, belirli periyotlarda bir kafede buluşarak Engin Akyürek günü yapıyor. 

Buluştukları zamanlarda Engin Akyürek'in özel hayatından sanat hayatına kadar her tür konuyu birbirleriyle paylaşıp yemek yiyen ekip; aynı zamanda oyuncu adına kan bağışı yaparak yararlı faaliyetlerde de bulunuyor.Engin Akyürek hayranı Brezilyalı kadınlar, sık sık buluşup oyuncu hakkında konuşuyorlar.

Grupta, birçok meslek grubundan kadın var. Bu kadınların eşleri veya sevgilileri ise kesinlikle kıskançlık krizine girmeyip tam tersi eşlerini destekliyor. Engin Akyürek'e olan ilgilerinin sonucunda Türk diline ve kültürüne de meraklarının arttığını söyleyen grup, Yunus Emre Enstitüsü tarafından Sao Paulo'da düzenlenen konsere de katıldı.Etkinlikte bestekar Osmanlı padişahlarının eserlerini dinleyen grup, konser sonrasında Yunus Emre Enstitüsü'nün oluşturduğu uzaktan Türkçe eğitim portalı hakkında da bilgi aldı. Engin Akyürek hayranı kadınlar, ünlü oyuncunun fotoğrafını telefon ve su şişelerine bastırmış.

ENGİN AKYÜREK KİMDİR? 

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tarih Bölümü mezunu olan Engin Akyürek, Türkiye'nin Yıldızları adlı yarışma programında birinci olarak sanat dünyasına adım attı.
Yarışmanın sona ermesinin ardından, Yabancı Damat adlı tv dizisinin kadrosuna katıldı. 2004 - 2007 yılları arasında Yabancı Damat dizisinde Kadir Sadıkoğlu karakterini canlandıran Akyürek, 2006 yılında ise Kader adlı sinema filminde Cevat karakterini canlandırdı. 2007 - 2008 yılları arasında Atv'de yayınlanan Karayılan adlı tv dizisinde Nizipli rolüyle kamera karşısına geçti.

2009 yılında Bir Bulut Olsam adlı dizide Mustafa Bulut karakterini canlandıran oyuncu, 2010-2012 yılları arasında Fatmagül'ün Suçu Ne? adlı dizide Kerim Ilgaz karakterini canlandırmıştır. Farah Zeynep Abdullah ile birlikte, 2014 yılında vizyona giren Bi Küçük Eylül Meselesi adlı filmin başrolünde yer aldı. 2014 yılında Tuba Büyüküstün ile birlikte başrolünü paylaştığı Kara Para Aşk adlı dizide Ömer Demir karakterini canlandırdı. Uluslararası Seul Drama Ödülleri 2015’te “En İyi Aktör” seçilmiştir. ve Emmy için “En İyi Erkek Oyuncu” kategorisinde aday olmuştur.