Eyigüngör: Başarımız tesadüf değil

Macaristan'da 20-22 Nisan tarihlerinde düzenlenecek FIBA Avrupa Ligi Dörtlü Final organizasyonunda mücadele edecek Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı'nın kulüp başkanı, antrenör ve oyuncuları, turnuva öncesinde İstanbul'da basın mensuplarıyla bir araya geldi.

16.04.2018 Pazartesi Güncelleme : 16.04.2018-14:43 Pazartesi
Kulüp Başkanı Işık Eyigüngör, başantrenör Zafer Kalaycıoğlu, Yakın  Doğu Üniversitesi Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Nayman ve basketbolcular,  Maltepe'deki Pamukspor Tesisleri'nde kazandıkları 5 kupayla fotoğraf çektirip,  gazetecilere açıklama yaptı.
 
Işık Eyigüngör, elde edilen başarıların tesadüf olmadığını belirterek,  "Yönetim kurulu olarak bu işe el attığımızda sonuçların böyle olacağını  biliyorduk. Her konuşmamda belirttiğim gibi bu bir sinerji işidir. Başta yönetim  kurulu olmak üzere, teknik heyet ve oyuncularımız bu başarıda en büyük etkenler."  diye konuştu.
 
Başantrenör Zafer Kalaycıoğlu ise Dörtlü Final oynamanın sene başında  en büyük hedefleri olduğunu söyledi.
 
Çok zor bir grubu lider tamamladıklarını hatırlatan Kalaycıoğlu,  "Gerçekten Türk kadın basketbol tarihinde bu kadar kısa sürede, bu kadar büyük  bir başarı elde etmiş bir takım görmedim. Takımımızla gurur duyuyoruz. Çok zor  bir grubu rakiplerimizin arasından sıyrılarak lider tamamladık. Ligde de normal  sezonu 1. bitirdik. Bunlar kolay başarılan hedefler değil. Emeği geçen herkesi  kutlamak lazım. Tüm bunlar takım birlikteliğinden geliyor. Herkese teşekkür  ediyorum." ifadelerini kullandı.
 
Oyunculardan Bahar Çağlar da FIBA Avrupa Ligi'ndeki ilk sezonlarında  Dörtlü Final oynamaya hak kazanmalarının önemine değinerek, "Takım olarak çok iyi  bir sinerji yakaladık ve bu başarıyı elde ettik. İlk senemizde Dörtlü Final  oynamak çok büyük başarı. İnşallah kupayı kazanarak Türkiye'ye gereken gururu  yaşatırız." değerlendirmesinde bulundu.
 
Haluk Nayman ise ortada çok büyük bir başarı olduğunu hatırlatarak, bu  başarının gereken ilgiyi görmemesini eleştirdi.
 
Türk halkının elde edilen başarıdan yeterince haberdar olmadığından  yakınan Nayman, şunları aktardı: "Basın başarılarımızla yeterince ilgilenmiyor. Türkiye, 3 kulübün  başarılarından büyük. Biz maçlarımızı Caferağa Spor Salonu'nda oynuyoruz. Seyirci  kapasitesi 2 bin kişi bile değil ama dolduramıyoruz. Bu çok ilginç. İnsanlar bu  kadar önemli bir fırsatı kullanamıyor. Ailelerin özellikle kız çocuklarını  maçlara getirmelerini istiyoruz. İnanıyorum ki çocuklar alışveriş merkezi  gezmekten daha mutlu olacaktır."
 

 
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ