Fenerbahçe 'iletişim' problemi! Ali Koç ve Mahmut Uslu'dan açıklama...

Fenerbahçe'de yönetimin, Ali Koç'a 'üyelerin iletişim bilgileri' konusunda olumsuz cevap verdiği iddialarının ardından Ali Koç, bir açıklama yaparak iletisim@fenerbahceliyiz.net adresi üzerinden kendileriyle iletişime geçilebileceğini duyurdu. Konu hakkında Mahmut Uslu da resmi site aracılığı ile bir açıklama yaptı.

13.10.2017 Cuma Güncelleme : 13.10.2017-18:27 Cuma
Skorer Özel | Fenerbahçe'de gözler 2018 yılında yapılacak olan seçime çevrilmişken, başkan adaylığını açıklayan Ali Koç ile Aziz Yıldırım arasının soğumasının perde arkası da ortaya çıktı.
 
Skorer'in edindiği bilgiye göre; Yönetimin, Ali Koç'a 'üyelerin iletişim bilgileri' konusunda olumsuz cevap vermesinin dışında; seçim çalışmalarına yaklaşık 1.5 yıl önce başlayan Ali Koç, kulübün finansal raporlarına da ulaşmak istedi. Bu doğrultuda Sarı-Lacivertli kulübe talebini ileten Koç, olumsuz cevap aldı. Aziz Yıldırım ile Ali Koç arasındaki gerilimin bu andan itibaren başladığı öğrenildi. İkilinin son dönemde birlikte görüntü vermemesi Sarı-Lacivertli camiada en çok konuşulan olayların başında geliyordu...
 
KOÇ'UN ARDINDAN AYDINLAR'A DA OLUMSUZ YANIT
 
Öte yandan bahsi geçen finansal raporları o dönem başkanlık için çalışmalar yürüten Mehmet Ali Aydınlar da istemişti. Fakat Aydınlar'a verilen yanıt da farklı olmamıştı. Başkanlık için adaylığını kesin olarak açıklayacak olan Aziz Yıldırım'ın seçim için çalışmalar başlattığı biliniyor.
 
Ali Koç'tan Fenerbahçelileri ve kamuoyunu bilgilendirme açıklaması
 
Fenerbahçe Kulübü Başkan adayı Ali Koç, Sarı-lacivertlileri ve kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla yazılı bir açıklama yaptı.
 
Ali Koç şu ifadeleri kullandı;
"Kulübümüzle şahsım arasında geçen resmi yazışma içeriğinin, hiç tercih etmememe rağmen basına yansıması nedeniyle kongre üyelerimizi, taraftarımızı ve kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla bu açıklamayı yapma ihtiyacı duymaktayım.
 
Fenerbahçe Spor Kulübü Olağan Seçimli Genel Kurulu için başkan adaylığını resmen açıklamış bir kongre üyesi olarak, 10 Ekim 2017 tarihinde Kulübümüzün Genel Sekreterliği'ne hitaben yazdığım, 
'Kulübümüzün şerefli tarihine yakışır bir biçimde, şeffaf ve tüm adaylar açısından adil bir ortamda gerçekleşeceğine yürekten inandığım Kulüp Başkanlığı seçimine yönelik hazırlıklarda kullanmak üzere Kulübümüzün mevcut üye listesine ihtiyacım hasıl olmuştur' resmi yazısı ile kulübümüzün mevcut üye listesinin üyelerimizin iletişim bilgileriyle birlikte şahsımla paylaşılması yönünde başvuru yapmıştım. 
 
Konuya ilişkin olarak, söz konusu listenin kanuni gerekçeler nedeniyle şahsımla paylaşılamayacağını Genel Sekreterimizden sözlü olarak öğrenmiş bulunmaktayım. Yine Genel Sekreterimiz tarafından resmi ret cevap yazısının iletileceği bilgisi de tarafıma verilmiştir.
 
Konunun, bugün basın yoluyla kamuoyu gündemine taşınmasının ardından, bizlere üye bilgilerini ulaştırmak adına harekete geçen kongre üyelerimize ve taraftarlarımıza gösterdikleri ilgi, destek ve teveccühleri için teşekkür ederim. 
 
Adaylık çalışmalarıma dair hazırlanmakta olan internet sitesi ve sosyal medya hesaplarımız hayata geçirilinceye kadar değerli görüş, öneri ve üye bilgilerinizi bizlere iletisim@fenerbahceliyiz.net adresi üzerinden iletebilirsiniz.  
Fenerbahçemize zarar vermemek adına, zorunlu olmadıkça açıklama yapmama yönündeki kararlılığımı bu vesileyle bir kez daha hatırlatır, anlayışınız için teşekkür ederim. 
Sevgi ve Saygılarımla."
 
USLU: KULÜBÜN GÖRÜŞÜ DEĞİLDİR
 
Mahmut Uslu da resmi site aracılığı ile açıklama yaptı
 
Sayın Ali Koç tarafından, bugün bir gazete yayınlanan haber ile ilgili yapılan açıklama üzerine işbu açıklamanın yapılması zarureti hasıl olmuştur.
 
Öncelikle ifade etmek isterim ki Sayın Ali Koç, 10 Ekim 2017 tarihli talep yazısı ile ilgili olarak beni aramamıştır. Daha önce özel bir konu ile ilgili kendisini telefon ile aramış ve fakat görüşememiş olmamız üzerine Sayın Ali Koç dün akşam beni bu konu ile alakalı olarak telefon ile aramıştır. Özel konunun konuşulması sonrasında Sayın Ali Koç söz konusu talep yazısından bahsetmiş, ben de kendisine kulübün ilgili birimlerinin konuyu Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında değerlendirdiklerini ve neticeden kendisinin yazılı olarak bilgilendirileceğini söyledim. Sayın Ali Koç da telefon görüşmemizde Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında yapılacak değerlendirmenin olumsuz olabileceğini hususunun kendi hukukçuları tarafından da benzer şekilde değerlendirildiğini bana ifade etmiştir. Esasen bu değerlendirme son derece doğrudur. Fenerbahçe Spor Kulübü, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında sistemi ve alt yapısı türünün en iyi örneklerindendir. KOÇ HOLDİNG sistemi ve alt yapısı da büyük ölçüde Fenerbahçe Spor Kulübü sistem ve alt yapısına benzemektedir.
 
Aramızdaki konuşma kesinlikle resmi bir görüşme olmayıp, dostluk çerçevesinde yapılmış bir görüşmedir. Bu görüşmede açıkladığım şahsi düşüncem, kulübün resmi görüşü değildir. Sayın Ali Koç ile aramızda geçen bu konuşma esaslı unsurları çarpıtılmak suretiyle Ahmet Ercanlar imzası ile bugün Hürriyet Gazetesinde yayınlanmıştır. Ahmet Ercanlar bu konuşmaya taraf değildir ve haberleştirdiği içerik kendisine benim tarafımdan da verilmemiştir.
 
Benim için üzücü olan husus Sayın Ali Koç ile aramızda geçen ve hiçbir resmi niteliği bulunmayan telefon görüşmesi içeriğinin basına maksatlı olarak sızdırılması ve bunun üzerinden bir mağduriyet algısı yaratılmasıdır. Fenerbahçe Spor Kulübü kurumsal tasarruflarını yetkili organları eli ile yasa ve tüzük hükümlerine uygun bir şekilde ifa etmektedir. Kurumsallık ihtiva etmeyen bir telefon konuşması üzerinden mağduriyet algısı yaratmak son derece yakışıksızdır.
 
Kamuoyunun bilgisine sunarım. 
 
Mahmut USLU
Fenerbahçe Spor Kulübü Genel Sekreteri
 
 
 
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ