Fenerbahçe'nin acı günü! Asbaşkan Hakan Dinçay hayatını kaybetti

Fenerbahçe Asbaşkanı Hakan Dinçay 56 yaşında hayatını kaybetti.

13.09.2017 Çarşamba Güncelleme : 13.09.2017-12:11 Çarşamba

Fenerbahçe Asbaşkanı ve Voleybol şube sorumlusu Hakan Dinçay bu sabah hayatını kaybetti. 

İki kız bir de erkek babası olan Hakan Dinçay geçtiğimiz yıl amansız bir hastalığa yakalanmıştı.

Hakan Dinçay yönetiminde Fenerbahçe, Türkiye'ye kadınlarda ve erkeklerde üst üste şampiyonluklar gelirken sarı melekler Avrupa'nın ve dünyanın zirvesine çıktı. Erkek Voleybol Takımı da Avrupa'dan kupa getirmeyi başardı.

Resmi siteden yapılan açıklama şöyle;

"Kulübümüzün Asbaşkanlarından Hakan Dinçay'ı tedavi gördüğü hastanede kaybettiğimiz haberini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.

Yöneticimiz Hakan Dinçay'a Allah'tan rahmet; Dinçay ailesi, sevenleri ve tüm Fenerbahçe Camiası'na başsağlığı dileriz.
 
Fenerbahçe Spor Kulübü
 
AZİZ YILDIRIM'DAN DUYGUSAL VEDA: 'KARDEŞİM...'
 
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Hakan Dinçay için baş sağlığı mesajı yayımladı.
 
İşte o açıklama:
 
Uzun yıllar birlikte kol kola yürüdüğüm, mutlu ve mutsuz günlerimizde bir an olsun yanımızdan ayrılmamış, kulübümüze bir çok alanda yaptığı katkının yanı sıra özellikle voleybol şubemizin bu günlere gelmesinde en büyük pay sahiplerinden biri olan, yönetim kurulu üyemiz, mesai arkadaşım, değerli kardeşim Hakan Dinçay’ı kaybetmemizin üzüntüsünü derinden yaşıyorum.
 
Hayatının önemli bir bölümünü Fenerbahçe mesaisiyle geçirmiş, yaptığı hizmetler hiçbir zaman unutulmayacak olan kardeşim Hakan Dinçay’a Allah’tan rahmet; kederli ailesi ve tüm camiamıza baş sağlığı diliyorum.
 
Mekanın cennet olsun Hakan Dinçay…
 
Aziz YILDIRIM
FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ BAŞKANI
 
FENERBAHÇE KAPTANI EDA ERDEM;
 
 
TFF'den F.Bahçe'ye başsağlığı
 
Fenerbahçe Kulübü asbaşkanlarından Hakan Dinçay'ın hayatını kaybettiğini büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz.
 
Merhum Hakan Dinçay'a Allah'tan rahmet; ailesine, sevenlerine ve Fenerbahçe camiasına başsağlığı dileriz.
 
Türkiye Futbol Federasyonu"
 
TVF'den başsağlığı mesajı
 
Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF), vefat eden  Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı ve Voleybol Şube Sorumlusu Hakan Dinçay için  başsağlığı mesajı yayımladı.
 
Federasyonun internet sitesinde yayımlanan mesajda, "Fenerbahçe Spor  Kulübü asbaşkanlarından, aynı zamanda voleybol şube sorumlusu olan ve Türk  voleyboluna uzun yıllar önemli katkılarda bulunan Hakan Dinçay'ın vefatını  üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Merhum Hakan Dinçay'a Allah'tan rahmet, başta  ailesi olmak üzere, yakınlarına, sevenlerine, Fenerbahçe Spor Kulübüne ve tüm  voleybol camiasına başsağlığı dileriz." denildi.
 
Mesajda, merhum Dinçay'ın cenazesinin, yarın Üsküdar Altunizade'deki  Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisi'nde öğle vakti kılınacak cenaze  namazının ardından defnedileceği kaydedildi.
 
Galatasaray'dan başsağlığı 
 
Galatasaray Kulübü, vefat eden Fenerbahçe Kulübü  Asbaşkanı Hakan Dinçay için başsağlığı mesajı yayımladı.
 
Sarı-kırmızılı kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada,  "Fenerbahçe Spor Kulübü asbaşkanlarından ve voleybol şubesi sorumlusu Hakan  Dinçay’ın hayatını kaybettiğini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Hakan  Dinçay’a Allah’tan rahmet, ailesine ve Fenerbahçe camiasına başsağlığı dileriz."  denildi.
 
Hakan Dinçay kimdir?
 
1961 yılında İstanbul'da doğan Hakan Dinçay ömrünü Fenerbahçe'ye adadı. 1994 yılından beri aktif olarak Fenerbahçe'ye hizmet etti. 2002'den bu yana da yönetim kurulu üyeliği yaptı. Fenerbahçe Voleybol Şubesi'nin başarılarında önemli rol oynayan insanlardan biri oldu. Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım amatör sporlara daha fazla eğilme kararı aldığında Hakan Dinçay'ı da voleybol şubesi'nde görevlendirdi. O zamana kadar Fenerbahçe'nin kadınlarda da erkeklerde de şampiyonluğu yoktu. Fenerbahçe, son 15 yılda voleybolda büyük başarılar kazandı. Türkiye'de kadınlarda ve erkeklerde üst üste şampiyonluklar gelirken sarı melekler Avrupa'nın ve dünyanın zirvesine çıktı. Erkek Voleybol Takımı da Avrupa'dan kupa getirmeyi başardı. Bu süreçte Hakan Dinçay hep voleybol Şubesi sorumlusu olarak görev yapıyordu.
 
İki kız bir de erkek babası olan Hakan Dinçay maalesef geçtiğimiz yıl amansız hastalığa yakalandı. Hakan Dinçay'ın vefatı sadece Fenerbahçe camiası için değil Türk sporu için de büyük bir kayıp. Hakan Dinçay'a Allah'tan rahmet, başta ailesi olmak üzere Fenerbahçe Camiası'na, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dileriz..."
 
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ