Gaziantepspor'un borcu 113 milyon lira

TFF 1. Lig ekiplerinden Gaziantepspor'un kulüp başkanı Huzeyfe Durmaz, şu an için kulübün 113 milyon lira borcunun olduğunu bildirdi.

07.12.2017 Perşembe Güncelleme : 07.12.2017-10:55 Perşembe
AA
Durmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Süper Lig'den yeni düşen ve  transfer yasağı getirilmiş bir takımın yönetimine talip olarak göreve  geldiklerini söyledi.
 
Her geçen gün yeni bir sürprizle karşılaştıklarını anlatan Durmaz,  "Aslında göreve gelirken bu kadar büyük bir borç beklemiyorduk. Gaziantepspor'un  şu an 113 milyon lira borcu var. 113 milyon liranın da yaklaşık 55 milyonu eski  futbolculara." dedi.
 
Futbolcu alacaklarının son 4 sezona ait olduğunu bildiren Durmaz,  diğer borçların da vergi, çalışan maaşları, SGK, kredi ve eski yöneticilerin  alacaklarından oluştuğunu kaydetti.
 
Durmaz, tüm olumsuzluklara rağmen Gaziantepspor'u düzlüğe çıkarmanın  hesaplarını yaptıklarını aktararak, sözlerini şöyle tamamladı:
 
"FIFA'dan elimize dosyalar geldikçe sorunları çözmeye çalışıyoruz.  Bizim şimdilik en büyük hedefimiz ara transfer döneminde transfer yasağını  kaldırabilmek. Bunun için de elimizden geleni yapıyoruz. Allah'ın izniyle  başarılı da olacağız. Sadece benim bu büyük borç yükünün altından kalkmam mümkün  değil. Şu an için ben 3 milyon ödeme yaparak acil sorunları aştım. Gücümün  elverdiği yere kadar da devam edeceğim. Ama herkesin de maddi ve manevi olarak bu  yükün altına elini uzatmasını bekliyoruz."
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ