Genelkurmay Başkanı'na İdlib brifingi

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler, İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'nde görevli birlik komutanlarından brifing aldı.

14.09.2018 Cuma Güncelleme : 14.09.2018-18:11 Cuma
AA

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Orgeneral Güler,  Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ile bugün Gaziantep, Kilis, Hatay  bölgelerinde bulunan Fırat Kalkanı ile Zeytin Dalı harekatlarında görevli çeşitli  birlik ve karargahlarda inceleme ve denetlemelerde bulundu.

Birliklere ait komuta yerlerinde birlik komutanları ve personelle bir  araya gelen Güler, İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'nde görevli birlik  komutanlarından brifing aldı. Yaşar Güler, komutanlara direktiflerini de  verdi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler, denetlemeler sırasında, Türk  Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Türkiye'nin hak ve menfaatlerini korumak  kollamak amacıyla karada, denizde ve havada, vatanın her köşesinde mücadelenin  dün olduğu gibi bugün de azim ve kararlılıkla sürdürüldüğünü bildirdi.

ASKERLERİ KUTLADI

Gücünü asil Türk milletinin sevgi ve güveninden alan TSK tarafından  bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da vatanın bütünlüğüne, devletin bekasına,  Türk milletinin huzur ve güvenliğine yönelecek her türlü tehdidin kararlılıkla  yok edileceğini ifade eden Yaşar Güler, gösterdiği kahramanlık ve  fedakarlıklardan dolayı personeli kutladı, başarı dileklerini iletti.

Güler, başta Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı olmak üzere tüm harekatların  başarıyla yürütülmesinde en büyük pay sahibi olan şehitlere Allah'tan rahmet,  çatışmalarda yaralanan gazilere de acil şifa diledi.

 

 

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ