Güncel Sanat

13.01.2018 Cumartesi Güncelleme : 13.01.2018-1:30 Cumartesi
Fisun Yalçınkaya - Güncel Sanat - fisun.yalcinkaya@milliyet.com.tr

Taze açılıyor

Garip meyvenin izinde

Akbank Sanat, İngiliz sanatçı Susie MacMurray’nin “Garip Meyve / Strange Fruit” sergisini Hasan Bülent Kahraman’ın küratörlüğünde sanatseverler ile buluşturuyor. Sanatın gerçeğiyle kadının ve içinde yer aldığı metafiziğin sınırlarını sorguluyan sergi, sanat-kadın ikilisinde ve ikileminde tamamlayıcı olanla eksik olanı irdeliyor. Sergi , dün akşam açıldı ve 10 Mart’a 
dek sürecek. 

Mutlaka görün

Ai Weiwei biraz daha buralarda

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nin (SSM) ev sahipliği yaptığı, günümüz sanatının en tanınmış figürlerinden Ai Weiwei’in Türkiye’deki ilk kişisel sergisi “Ai Weiwei Porselene Dair” yoğun talep üzerine 11 Mart 2018’e kadar uzatıldı. Bu vesileyle sergiyi hâlen görmediyseniz bir uğrayın deriz. Sergi, sanatçının geçmişten bugüne çalışmalarını titizlikle bir araya getiriyor. 

Bitmeden yetişin

Kulübe hoşgeldiniz

Bant Mag. Havuz çizer, sanatçı, ressam Göksu Gül’ü ağırlıyor. 25 Ocak’a dek görülebilecek “Göksu Gül Club” için sanatçı “Bu kulübün en eğlenceli kısmı, izleyiciyle aradaki mesafeleri kaldırmak ve ani karşılaşmalar yaratmak, sanatı hayatın içine karıştırmak,” diyor. 

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ