Serdar Güzelaydın'ın adresi Florya

Galatasaray Sportif AŞ’ye atanan Serdar Güzelaydın, yönetimle takım arasındaki koordinasyondan sorumlu olacak. Sarı-kırmızılıların yeni yöneticisi, milli takım döneminde Terim ile birlikte görev almıştı.

14.01.2018 Pazar Güncelleme : 14.01.2018-2:30 Pazar

TFF eski yöneticilerinden, Milli Takımlar eski sorumlusu Serdar Güzelaydın, Galatasaray Sportif AŞ’de yönetici oldu. Murat İlbak’ın ayrılığıyla boşalan yeri dolduran Güzelaydın’ın ismi Kamuyu Aydınlatma Platformu’na bildirildi.

Fatih Terim’in sarı-kırmızılı takımın başına gelişinde aktif rol oynadığı belirtilen Güzelaydın, Sportif AŞ yöneticiliği konusunda bir süredir Dursun Özbek ile konuşuyordu. İkilinin bu konuyla ilgili olarak Mayıs 2018 konusunda prensipte anlaştığı, ancak gerek erken seçim gerekse Terim’in gelişinin bu süreci hızlandırdığı ifade edildi.

Başkan Özbek’in geçmişte olduğu gibi Florya’yı yine direkt kendisine bağlayacağı, futbolu Güzelaydın aracılığıyla yönetmeyi planladığı ifade edildi. Başkan ve yönetim ile Florya arasındaki iletişim ve koordinasyonu sağlayacak olan Serdar Güzelaydın, mesaisini Florya’da gerçekleştirecek.

Bir yönetici gibi görev yapacak olan Serdar Güzelaydın, dolayısıyla herhangi bir ücret almayacak. Geçmişte, Futbol Federasyonu çatısı altında Fatih Terim ile birlikte çalışan ve aralarında iyi bir ilişki bulunan Güzelaydın’ın bu durumunun büyük avantaj olacağı dile getirildi.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ