Hamile kalmak için doğru seks pozisyonu hangisi?

Birçok çift bebek sahibi olmak için hangi seks pozisyonunun doğru ve kolay olduğunu merak ediyor. Peki, uzmanlar bu konuda ne diyor?

05.12.2017 Salı Güncelleme : 05.12.2017-18:22 Salı

Uzmanlara göre misyoner (erkeğin üstte olduğu) pozisyonu ve köpek stili hamile kalmak için en uygun seks pozisyonuymuş. Bu pozisyonların rahim boynuna derin nüfuz ettiği ve bu şekilde rahmin açılması ile spermlerin yerleşme ihtimalinin daha yüksek olduğu ortaya çıktı.

Her iki pozisyonda da penisin rahim boynuna ve vajinal duvarlar arasındaki bölgelere daha kolay ulaştığı doğrulandı. 

Orgazm hamilelik için önemli mi?

Hamile kalmak için orgazm olmanın gerektiğine dair bir kanıt yok. Orgazm spermin yumurtaya girişini kolaylaştırmaz. 

Hamile kalmak için ne sıklıkla cinsel ilişkiye girmek gerekir?

Cinsel yaşamınızın tadını çıkarın ve bebek yapmak için çalışırken eğlenin. Cinsel hayatta aktif olursanız hamile kalma olasılığınız artacaktır. Her iki günde bir seks yapmak haftada bir seks yapmaktan daha çok yardımcı olacaktır.

Bebeğin cinsiyetini belirleyecek seks pozisyonları var mı? 

Bebeğin cinsiyet seçimini belirleyen bir seks pozisyonu yok. Kadının veya erkeğin üstte olması cinsiyeti belirleyici bir faktör değildir. 

Hamileyken cinsel ilişkiye girebilir miyim?

Hamile kaldıktan sonra anne adayları annelik içgüdüsüyle cinsel ilişkinin bebeğine zarar vereceğini düşünür. Ancak böyle bir şey söz konusu dahi değildir. Rahmin ve karnınızın büyümesiyle cinsel ilişki zor bir hal alabilir ve bu durum sizde ağrı ve acıya sebep olabilir. 
 

Pembenar Özel