Hollanda'ya tokat gibi cevap! 12 madalya...

Türkiye Tekvando Milli Takımı, Hollanda Açık Turnuvası'nda 6'sı altın olmak üzere toplam 12 madalya kazandı.

13.03.2017 Pazartesi Güncelleme : 13.03.2017-11:38 Pazartesi
AA
Türkiye Tekvando Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Eindhoven  kentinde düzenlenen turnuvaya 53 ülkeden bin 212 sporcu katıldı. Organizasyonda  Türkiye'yi 19'u erkek, 32 sporcu temsil etti.
 
Büyüklerde 20, gençlerde ise 1 sıklette mücadelen eden ay-yıldızlı  ekip, turnuvayı 6 altın, 2 gümüş ve 4 bronz madalyayla tamamladı.
 
Hollanda Açık'ta kadınlarda 46 kiloda Rukiye Yıldırım, 49 kiloda Merve  Dinçel, 53 kiloda Durdane Altunel, +73 kiloda Nafia Kuş, erkekler 80 kiloda Yunus  Sarı ve genç erkekler +78 kiloda Emre Kutalmış Ateşli altın madalya kazandı.
 
Erkeklerde 80 kiloda Hasan Can Lazoğlu ve 87 kiloda Serdar Yüksel’in  gümüş madalya elde ederken, 58 kiloda Mertcan Dolmacı, 63 kiloda Hakan Reçber ve  Ferhat Can Kavurat ile +87 kiloda Sabit Buğrahan Karakaş üçüncülük kürsüsüne  çıktı.
 
Şampiyonayı değerlendiren Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Metin  Şahin, Hollanda'nın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'ya  yönelik skandal tavrına dikkati çekerek, "Hollanda’nın yaptığı nezaketsizliğe en  güzel cevabı sahada madalya kazanan sporcularımız verdi." ifadelerini kullandı.
 
Hollanda hükümetinin bu tavrına tepki gösteren milli sporcular da  müsabakaların yapıldığı salonun önünde, "Hollanda'nın Sayın Bakanımıza yaptığı  nezaketsizliği şiddetle kınıyoruz." yazılı pankart açmıştı.
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ