İçişleri Bakanı Soylu: Özerklik ilan et de, boyunun ölçüsünü alalım!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ''Eskiden  Güneydoğu'ya siyasetçiler, arkadaşlarımız gittiğinde kepenk kapatırlardı. Size  başka bir şey söyleyeyim, dün HDP'li 3 milletvekili bir ilçeye gitmiş de esnaf  kepenkleri kapatmış. Gördün mü? Çalma kapını, çalarlar kapını. Tehdit, şantaj,  şiddet işlemez. Millet kendi hakkını nerede olursa bilir ve arar.'' dedi.

19.03.2017 Pazar Güncelleme : 19.03.2017-17:28 Pazar
TEKİRDAĞ (AA)  

Soylu, Cumhuriyet Meydanı'nda  düzenlenen mitingdeki konuşmasına,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım'ın selamını  Çorlululara ileterek başladı.

Türkiye'nin önemli bir dönemin arifesinde olduğunu ifade eden Soylu,  16 Nisan'da Türk milletinin çok önemli bir karar vereceğini vurguladı.

Mevcut sistemin artık Türk halkını yorduğunu, çok yorulduklarını  anlatan Soylu, şunları kaydetti:

‘’Artık dayanacak gücümüz kalmadı, mevcut sistem bizi terbiye etmeye  çalışıyor. Bu sistem bizi darbelerle terbiye etmeye çalışıyor, terörizmle terbiye  etmeye çalışıyor. Bu sistem bizi enflasyonla, faizle, mezhep ayrımıyla, etnik  kökenlerimizle terbiye etmeye çalışıyor. Bizi değerlerimiz, inançlarımız ve  kardeşliğimizle terbiye etmeye çalışıyor. İşte 16 Nisan'da  vereceğimiz değer net  ve açıktır. Bir gün bu medya patronlarını bu ülkenin patronu yapıyorlar, bir gün  uluslararası sermayeyi bu ülkeye patron yapıyorlar, uluslararası kuruluşları  patron yapıyorlar. Bizim geleceğimiz, değerlerimiz ve zenginliğimiz üzerine  oynayanlara karşı 'bu millet, bu memleket bizimdir' diyecek ve 16 Nisan’da bir  karar verecek. Vereceğimiz karar açık ve nettir, patron medya değil, patron IMF,  patron haksız ve adaletsiz yargı değil patron millettir, millet…’’

-''Özerklik ilan ette, boyunun ölçüsünü alalım''

''7 Haziran'da yüzde 10’u aşınca şımaranları hatırlıyor musunuz?  Milleti tehdit edenleri hatırlıyor musunuz ?'' diyen İçişleri Bakanı Soylu, şöyle  devam etti:

"Eskiden Güneydoğu'ya siyasetçiler, arkadaşlarımız gittiğinde kepenk  kapatırlardı. Size başka bir şey söyleyeyim, dün HDP'li 3 milletvekili bir ilçeye  gitmiş de esnaf kepenkleri kapatmış. Gördün mü? Çalma kapını, çalarlar kapını.  Tehdit, şantaj, şiddet işlemez, millet kendi hakkını nerede olursa bilir ve arar.  Ne demişlerdi onlar, şiddetle ve tehditle oy aldıktan sonra, 'T.C'yi tükürüğümle  boğarız' dediler. Hatırlıyor musunuz? Nerede o diyen şimdi?

Bu milletin birliğine, kardeşliğine, yarınlarının özgür ve hür  yaşamasına musallat olacak kim varsa hesabını sonuna kadar sorarız. Biri daha  vardı, hatırladınız mı? Güneydoğu’da özerklik ilan edeceklermiş, nerede  Nusaybin'de, Cizre'de... O gün afrandan tafrandan geçilmiyordu, şu kadar  cesaretin varsa özerklik ilan et de boyunun ölçüsünü alalım, hadi bakalım."

Türk milletinin ahını kimsede bırakmayacaklarını ifade eden Bakan  Soylu, bu topraklarda şehit olanların asla unutulmayacağını vurguladı.

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ