İldiz: Eskişehirspor'u düzlüğe çıkaracağız

Eskişehirspor Teknik Direktörü İldiz, "Eskişehirspor'u düzlüğe çıkarmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Elimizdeki mevcut kadroyla Eskişehirspor'u tünelden çıkarmaya, ışığı görmeye çalışacağız" dedi.

12.10.2017 Perşembe Güncelleme : 12.10.2017-11:25 Perşembe
ESKİŞEHİR (AA)
TFF 1. Lig ekiplerinden Eskişehirspor'da  teknik direktör Yücel İldiz, Eskişehir'in futbol kenti olduğunu belirterek, zor  bir süreçten geçtiklerini ve çok çalışarak başarıya ulaşacaklarını söyledi.
 
İldiz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kulüp başkanı Sinan Özeçoğlu  ile sezon başında da bir görüşme yaptıklarını ancak göreve gelmesinin biraz  geciktiğini kaydetti.
 
Eskişehir'de bulunmaktan duyduğu mutluluğu aktaran İldiz, şöyle  konuştu: "Herkesin bize gösterdiği ilgiyi çok net hissediyoruz. Herkesin bize  umut bağladığını biliyoruz. Bu ağır bir sorumluluk yüklüyor. Kulübün ve  oyuncuların üzerindeki sıkıntılı ruh halini Manisaspor maçını kazanarak attık.  Milli maç arası da bize ilaç gibi geldi. Oyuncuları daha yakından tanıma fırsatı  bulmamızın yanı sıra Ofoedu dışındaki sakat oyuncular da iyileşti.  Eskişehirspor'u düzlüğe çıkarmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bundan  kimsenin şüphesi olmasın. Elimizdeki mevcut kadroyla Eskişehirspor'u tünelden  çıkarmaya, ışığı görmeye çalışacağız."
 
"Eskişehirspor'da uzun yıllar çalışmak istiyorum"
 
İldiz, kendisinden beklentilerin yüksek olduğunu bildiğini, buna cevap  vereceğini dile getirdi. Çalıştırdığı hiçbir takımı küme düşürmediğinin altını çizen İldiz,  şöyle devam etti: "Görev yaptığım takımları hep bir üst lige taşıdım ya da finallerde  kaybettim. Eskişehirspor'u istediğim seviyeye getirip, başarıyı yakalarsak çok  mutlu olacağım. Eskişehirspor'da uzun yıllar çalışmak istiyorum. Kulübün zor  durumda olduğunu herkes biliyor. Bu zor dönemde herkesin desteğini bekliyoruz.  Biraz sabırlı olmak gerekiyor. Kolay bir dönemden geçmeyeceğiz. Birçok antrenör  arkadaşım, Eskişehirspor'a gelirken 'takımın hali belli sen deli misin' dedi.  Eğer delilik yapacaksak böyle camialar için yapalım. Çünkü Eskişehir bir futbol  kenti, ciddi bir camia, bir futbol kültürü var. Ekibim, sporcu arkadaşlarım ve  taraftarın desteğiyle başarılı olacağız."
 
"Terim, turnuvanın sonuna kadar takımın başında kalmalıydı"
 
İldiz, futbol kamuoyunun Türk antrenörlere güvenmesi gerektiğini  vurguladı. Türk antrenörlerin Avrupalı meslektaşlarından çok daha ileri seviyede  olduğunu savunan İldiz, "Bilgisi, birikimi çok iyi olan teknik adamlar var.  Rekabetten dolayı herkes kendini sürekli geliştiriyor. Yönetimler ince eleyip sık  dokusun ancak hocasıyla birlikte hareket etmesini bilsin. Türk antrenörler  seviyeyi aştı. Bugün milli takım çalıştıracak birçok arkadaşımız var. A Milli  Futbol Takımı Teknik Direktörü Mircea Lucescu önemli bir futbol adamı. Ancak  Fatih Terim turnuvanın sonuna kadar takımın başında kalmalıydı. Türk antrenörlere  güvenmeye devam etsinler." değerlendirmesinde bulundu.
 
Yücel İldiz, Türk futbolunda yabancı futbolcu sınırlaması  tartışmalarının yaşandığını anımsatarak, "Yasaklara karşıyız diyoruz ancak bu kez  biz yasak getirmeye çalışıyoruz. Yabancı kısıtlaması getirerek Türk futbolunun  kalkınacağını düşünmüyorum. Yabancı diye bizim alt liglerden oynayamayacak  oyuncuları getirmeyelim. Oyuncunun da teknik adamın da kalitelisi gelsin. O zaman  hiç problem yaşamayız." diye konuştu.
 
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ