İşbirlikçiler kapalı olan yolu açmış

Hakkâri’de SİHA’ların kullanıldığı operasyon sırasında öldürülen teröristlerle toplantı halinde olan işbirlikçilerin kapalı yolu açıp bölgeye gittikleri ve teröristlere yemek yaptıkları öğrenildi.

15.09.2017 Cuma Güncelleme : 15.09.2017-2:30 Cuma
AA

 Silahlı insansız hava araçlarının (SİHA) kullanıldığı operasyonlarda sivillerin zarar gördüğüne ilişkin iddiaların gündeme gelmesine neden olan Hakkâri’nin Oğul köyü kırsalında 31 Ağustos’ta yapılan operasyonla ilgili soruşturmada yeni bilgilere ulaşıldı. 

4 terörist öldürüldü

Operasyonlardan biri de 31 Ağustos’ta Hakkâri’nin Oğul köyünde gerçekeltirildi. Bu operasyonda “Piro Amed” kod adlı PKK’lı terörist Abdullah Sönmez ile beraberindeki “Mordem”, “Zagros” ve “Cemal” kod adlı teröristler ile bir işbirlikçi etkisiz hale getirilmişti. 

3 askeri şehit etti

Terörist Sönmez’in özel harekat polisi Muhammet Ali Mevlüt Dündar’ın şehit edildiği saldırı ile Hakkari Çukurca yolunda askeri konvoya yönelik iki askerin şehit düştüğü terör eyleminin faili olduğu belirtildi. Operasyonda üç işbirlikçi de yaralandı. Işbirlikçiler arasında yer alan ve hastanedeki tedavisi sonrası İbrahim Sak ile “terör örgütüne üye olmak” suçundan tutuklanan Musa Tarhan hakkında daha önce aynı suçtan soruşturma yürütüldüğü, operasyonda hayatını kaybeden Temel’in babasının da aynı suçtan cezaevinde bulunduğu öğrenildi. Ağır yaralanan Aydın’ın da hastanedeki tedavisi devam ediyor. 

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ